ES susivienijo kovai su Rusijos dezinformacija

Europos Vadovų Taryba Lietuvos iniciatyva pirmą kartą svarstė Europos Sąjungos (ES) priemones kovai su Rusijos skleidžiama dezinformacija. ES šalių ir vyriausybių vadovai įpareigojo vyriausiąją ES užsienio politikos įgaliotinę Federiką Mogerini bendradarbiaujant kartu su ES valstybėmis bei Europos institucijomis iki birželio parengti bendrą ES strateginės komunikacijos veiksmų planą informacinėms atakoms atremti.

Investuoti į alternatyvius informacijos šaltinius

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžia, jog pasikeitus geopolitinei situacijai Rusija vykdo aršų informacinį karą, skleidžia melagingą informacija, siekia sukiršinti Europos žmones ir suskaldyti ES šalių vienybę, todėl tam būtinas vieningas visos Europos Sąjungos atsakas.
„Turime vieningai ir sistemingai kovoti su Rusijos skleidžiama dezinformacija. Negalime leisti, kad būtų klaidinami žmonės, paminamos Europos vertybės, o ES viešoji erdvė nuodijama melu“, – sakė Prezidentė.
Šalies vadovės teigimu, būtina aiškiai įvardinti ir žinoti, kas yra propaganda. Taip pat turime gebėti demaskuoti melą ir investuoti į alternatyvius informacijos šaltinius.

Pataisos numato griežtą atsakomybę

Prezidentūra primena, kad atskiros ES valstybės savo nacionaliniu lygmeniu taip pat imasi griežtų priemonių kovai su propaganda, neapykantos ir terorizmo kurstymu. Prieš kelias dienas Prancūzijos vidaus reikalų ministerija priėmė sprendimą uždaryti net 5 interneto svetaines, kurios įtariamos terorizmo kurstymu.
D. Grybauskaitės iniciatyva Seimui pateiktos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos, kurios už karo kurstymą numato griežtą atsakomybę ir proporcingas baudas visiems be išimties transliuotojams ir retransliuotojams.
Suteikiama daugiau galių televizijos ir radijo veiklos priežiūrą vykdančiai Lietuvos radijo ir televizijos komisijai.

One Reply to “ES susivienijo kovai su Rusijos dezinformacija”

  1. Pilietis parašė:

    O ka daryti su ukrainos dezinformacija ?Is ten atvyke dirbti ukrainieciai pasakoja ka kitka o ne ka raso ukrainos spauda ar rodo tv .Pasakoja apie oligarchu siautejima ir nenora ukrainieciu kariauti uz JAV geopolitika ar oligarcho Kolomojskio interesus ir ttt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto