ES užsienio reikalų ministrai griežtai pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą

Linas Linkevičius. Eltos nuotr.

Užsienio reikalų taryboje Europos Sąjungos valstybės narės griežtai pasmerkė pastarosiomis dienomis nepriklausomos valstybės teritorijoje Rusijos karinių pajėgų įvykdytą agresiją ir Ukrainos suverenumo bei teritorinio integralumo pažeidimą.

Užšaldyto konflikto grėsmė

Neeilinėje ES Užsienio reikalų taryboje ES ministrai paragino Rusiją nedelsiant sugrąžinti savo pajėgas į nuolatines bazes ir laikytis įsipareigojimų dėl karinių pajėgų dislokavimo Kryme, įtvirtintų dvišalėse sutartyse.
Vienintelis pirmadienį vykusios neeilinės ES Užsienio reikalų tarybos darbotvarkės klausimas buvo krizinė situacija Ukrainoje. Posėdyje dalyvavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
„Situacija primena įvykius Gruzijoje 2008 metais. Ar išmokome to laikotarpio pamokas? Bijau, kad ne. Kyla dar vieno užšaldyto konflikto atsiradimo grėsmė Europoje. Tarptautinė bendruomenė neturi leisti tokių veiksmų ir akivaizdžių tarptautinės teisės bei sienų neliečiamumo pažeidimo. Šie įvykiai neturi stoti skersai kelio ES kaimynių europinėms aspiracijoms“, – sakė užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

Signalas Rusijai

Vertindami Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu, ES ministrai sutarė, kad jei Rusija skubiai nedeeskaluos situacijos, tai turės pasekmių dvišaliams ES ir Rusijos santykiams – gali būti suspenduotas ES ir Rusijos dialogas dėl vizų ir derybos dėl naujojo ES ir Rusijos bendradarbiavimo susitarimo, taip pat bus svarstomos ir tikslinės priemonės.
„Šiandien ES siunčia stiprų signalą Rusijai, kad remiame naująją Ukrainos vyriausybę, pripažįstame ir giriame jos pastangas stabilizuoti šalį bei sekti reformų kursu. ES pasirengusi tęsti įsipareigojimus dėl Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties pasirašymo su Ukraina. Taip pat nedelsiant turi būti suteiktas finansinės paramos paketas Ukrainai, kuris irgi turėtų padėti stabilizuoti situaciją“, – sakė L .Linkevičius.

Įšaldytos sąskaitos

ES ministrai sutarė ES teritorijoje įšaldyti sąskaitas buvusios Ukrainos vyriausybės nariams už valstybės biudžeto lėšų išgrobstymą ir žmogaus teisių pažeidimus.
Neeilinį ministrų susitikimą reaguodama į įvykius Kryme skubiai sušaukė ES vyriausioji įgaliotinė užsienio ir saugumo politikai Ketrina Ešton.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto