Etikos komisija išteisino Tarybos narį

Virginijus Sungaila. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Etikos komisija, atlikusi tyrimą pagal Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai atstovaujančių frakcijų pranešimą, nusprendė, kad Tarybos narys Virginijus Sungaila nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse numatytų padorumo ir pavyzdingumo principų.
Vis tik nutarta politikui rekomenduoti viešuose pasisakymuose nevartoti „individualaus meninio kalbėjimo stiliaus“.


Į Savivaldybės etikos komisiją „Laisvės ir teisingumo“, Lietuvos socialdemokratų partijų bei  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijų seniūnai kreipėsi dėl V. Sungailos pasisakymo per sausio 28 dieną nuotoliniu būdu vykusį Savivaldybės tarybos posėdį. Kaip įprasta, posėdžio pradžioje Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius tradiciškai pasveikino sausio mėnesį gimusius Tarybos narius, tarp jų – ir V. Sungailą. Gimtadienio proga pasveikintas politikas paprašė žodžio.

„Man labai gėda dėl jūsų, jūs čia mane sveikinate, bet jūs pirma prisiminkite, kokius žingsnius dedate, kad mane sumenkinti, pažeminti, todėl jūsų sveikinimas, mere, ir jūsų čia daugumos, jeigu aš jį priimčiau, prilygtų, kad aš tą pačią sekundę nužudau savo motiną, todėl aš nenoriu jūsų jokių sveikinimų, jokių linkėjimų, jūs juos visus sau pasilikite (kalba netaisyta – B. R.)“, – į sveikinimą sureagavo Tarybos narys.
Savivaldybės tarybos nario priesaika Tarybos narius įpareigoja sąžiningai eiti savo pareigas ir laikytis aukščiausio elgesio standartų, o politiko elgesys, jo gyvenimo būdas bei politinė veikla veikia piliečių mąstymą, emocijas ir elgesį, formuoja požiūrį į valdžios institucijas.

Frakcijų nuomone, Tarybos nario neadekvatus sveikinimo gimtadienio proga priėmimo sulyginimas su motinos nužudymu yra nepriimtinas visuomenėje, neatitinka moralės, dorovės normų. Šių frakcijų seniūnai prašė ištirti, ar V. Sungaila tokiu pasisakymu nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso numatyto padorumo bei pavyzdingumo principų.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Etikos komisija išteisino Tarybos narį”

  1. Onute parašė:

    Kažkokia susireiksminus persona. Priimi sveikinimą ir tiek, bet dar kaip povui paprašyt žodžio ir pabrėžti, kad sveikinimų nepriima ką aš žinau….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto