Etikos komisija nustatė politikų pažeidimus

Etikos komisijai pastarajame posėdyje teko svarstyti kaip niekada daug prašymų. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Etikos komisija nusprendė, kad net vienuolika rajono Tarybos narių pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą. Tarp jų Vilhelmas Džiugelis kaltu pripažintas dėl dviejų pažeidimų.

Sprendimas palankus rėmėjams

Šių metų vasario mėnesį Savivaldybės taryba patvirtino sprendimą, kuriuo nuo vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą atleista bendrovė „Admituras“. Tokio mokesčio bendrovei nereikės mokėti už 2011 metais nuomotas patalpas Viekšniuose.
Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapis skelbia, kad ši bendrovė per rinkimus į savivaldą du tūkstančius litų paaukojo Socialdemokratų partijos kandidatams ir pustrečio tūkstančio litų – Vilhelmo Džiugelio jungtinei koalicijai „Mums rūpi Mažeikių kraštas“.

Apskundė kolegė

Kai Taryba sprendė, ar patenkinti „Admituro“ prašymą dėl atleidimo nuo rinkliavos, už palankų rėmėjams sprendimą balsavo į Tarybą patekę aštuoni socialdemokratai, tarp jų – Savivaldybės   meras Antanas Tenys.
Taryboje dirba trys koalicijos „Mums rūpi Mažeikių kraštas“ atstovai, tarp jų – buvęs meras V. Džiugelis. Jų balsavimas taip pat buvo palankus „Admiturui“.
Kolegas dėl galimo Viešųjų ir privačių interesų supainiojimo apskundė Tarybos narė Daiva Šideikienė.
Savivaldybės tarybos Etikos komisija, vadovaujama Sigito Kakčio, išnagrinėjusi skundą konstatavo, kad Tarybos nariai, nenusišalindami nuo „Admituro“ prašymo svarstymo ir balsavimo, pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą.
Savivaldybės meras A. Tenys „Santarvei“ teigė nesutinkąs su Etikos komisijos sprendimu ir ketina jį skųsti.

Politikas nusižengė ne pirmą kartą

Etikos komisijos nuomone, Tarybos narys V. Džiugelis pažeidė kodeksą ir nenusišalindamas nuo sprendimo projekto, kuriuo buvo nustatoma viešųjų gydymo įstaigų vadovų atlyginimų kintamoji dalis, svarstymo. Politikas dalyvavo Ekonomikos, vietinio ūkio ir finansų komiteto posėdyje svarstant projektą bei išsakė Mažeikių ligoninei palankią nuomonę.
Kai sprendimo projektas buvo svarstomas Tarybos posėdyje, politikas klausimo sprendimą pasiūlė perduoti Savivaldybės administracijos direktoriui.
V. Džiugelis dirba Mažeikių ligoninės direktoriaus pavaduotoju ir gauna 67 proc. direktoriaus atlyginimo dydžio darbo užmokestį.
Tarybos narį etikos sargams taip pat apskundė D. Šideikienė.
Daugiau informacijos šia tema – šeštadienio „Santarvėje“.

5 Atsakymai į “Etikos komisija nustatė politikų pažeidimus”

 1. ja parašė:

  ir vėl kaktys KAŽKĄ NE TAIP veikia.Kai pardavė naftos gamyklą,tai vyresnio amžiaus gyventojai prisimena ir keikia,dabar vėl bando ieškoti ko nepametęs.

 2. kam? parašė:

  Gavoju,kad S.Kaktys pasuko ne tuo keliu ir dar prieš Šv.Velykas.Nekatalikiška.Aukščiausiasis mato ir sprendžia.

 3. molinis kardas parašė:

  girdejau ,kad trinkeliu klojejai kurie dirbo laisves gatveje uz kvadrata tegavo 5 lt nors samatoje 20 lt.
  cia Lietuva ‘biciuliu’ krastas.

 4. xx parašė:

  o keistuolis ir naivuolis tas auksinis kardas

 5. auksinis kardas parašė:

  Gerai ,kad ta tiek nemegstama Daivute jus pacirskina,o tai nuo ipratimo is auksto ziureti i zmogu galva nebenusileidzia.
  tiasa apie Admitura norejau pasidalinti man susidariusia nuomone,namo remonto darbu sarase parasyta ,kad pasto dezuciu keitimas ( penkiaaukscio trieju laiptiniu name kuriame yra 45 butai) ,kainavo 2800 litu,
  o internete pasidomejus radau ,kad vieneto kaina yra apie 29-33 lt,jei imi didesni kieki keliems namams tai ir dar mazesne.
  paskaiciavus ; 45 butai * is dekim 31 lt gaunasi 1395lt
  tai is 2800 lt atemus 1395 lt gaunasi 1405 litai,dar atimkim uz darba( puse dienos du zmones) kokius 250 lt su visais mokesciais ,iseina ,kad direktoriui(ar imonei) uz telefono skambuti (uzsakant pasto dezutes )lieka 1155 litai..tai jei nuo pasto dezuciu tiek lieka tai kiek lieka nuo „stambesniu darbu“?
  butu gerai ,kad imones darbuotojai pagristu ar paneigtu ta fakta.(nes jei yra taip kad jie perka uz brangiau as galiu jiems atsiusti nuoroda kur rasti pigiau pvz po 29lt uz vieneta ir dar su pristatymu)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto