Etikos komisijoje – apie politikų drausmę

Šios kadencijos taryba, anot jos vadovo Antano Tenio, yra pakankamai drausminga. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Etikos komisijos posėdyje svarstant Tarybos narių nedalyvavimo posėdžiuose klausimą, Tarybos sekretorė Reda Guerrero pasidžiaugė, kad politikai tampa vis drausmingesni. Tačiau socialdemokratui  Dariui Jarmantavičiui ir šią kadenciją nepavyksta suderinti savo pareigų su visuomenine veikla.
Etikos komisijos pirmininko Sigito Kakčio nuomone, Tarybos narys turėtų apsispręsti ir savo vietą užleisti kitam politikui.

Tapo drausmingesni

Vietos savivaldos įstatyme aiškiai apibrėžtos Tarybos nario teisės ir pareigos – lankyti Tarybos ir komitetų posėdžius. Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme yra nurodyta, kad jeigu Tarybos narys  be pateisinamos priežasties praleidžia iš eilės 3 savivaldybės tarybos posėdžius, – pagal savivaldybės tarybos Etikos komisijos teikimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą Tarybos narys gali netekti mandato.
Etikos komisijoje politikų lankomumą apžvelgusi Tarybos sekretorė R. Guerrero pasidžiaugė, kad šią kadenciją nėra taip buvę, jog dėl kvorumo neįvyktų koks posėdis. Nors retai kuriame posėdyje dalyvauja visi Tarybos nariai, tačiau sekretorė patikino, kad daugelis iš anksto praneša apie savo nedalyvavimą.
Anot sekretorės, jeigu kuris politikas praleidžia kokį posėdį, nieko tragiško nėra. Kiekvienas gali anksčiau ar vėliau susipažinti su visa svarstyta medžiaga.

Pagrindinė kliūtis – darbas

Nuo šios kadencijos pradžios jau įvyko devyni Tarybos posėdžiai. Nė vieno nepraleido 14 Tarybos narių iš 27. Kitų lankomumas nėra toks idealus.

Apie tai plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto