Etikos komisijos posėdį sutrikdė į jį nekviesti politikai

Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Antradienį vykusiame Etikos komisijos posėdyje neišvengta incidentų. Jie kilo pastebėjus, jog prie nuotoliniu būdu vykstančio posėdžio yra prisijungę pašaliniai asmenys. Tarp Etikos komisijos nuostatus pažeidusiųjų – ir mero patarėjas Ramūnas Bertulis bei vicemerė Sigutė Bernotienė.
Šie politikai sutrukdė komisijai atlikti pareigą neteikti jokios informacijos apie atliekamo tyrimo aplinkybes.
Komisijos pirmininkė Ona Kelpšienė pastebėjo, kad nuotolinis darbas apskritai neužtikrina tokio reikalavimo laikymosi – nes neaišku, ar komisijos narys ir pranešėjas posėdžio klausosi vienas, ar patalpoje yra daugiau asmenų.

Pasėdžiai yra uždari

Komisijos pirmininkė O. Kelpšienė „Santarvę“ informavo: ji komisijos darbą ir posėdžius organizuoja bei veda vadovaudamasi Etikos komisijos nuostatais. Juose konstatuota, kad kol komisija nebaigia tyrimo, niekam negali teikti jokios informacijos apie vykdomo tyrimo aplinkybes, su tyrimu susijusius asmenis, turimą medžiagą, duomenis.
Šios nuostatos taikomos ir komisiją aptarnaujantiems Savivaldybės administracijos darbuotojams, ir pasitelktiems specialistams.
Etikos komisijos posėdžiai yra uždari, juose gali dalyvauti tik komisijos pirmininko kviesti su tyrimu susiję tretieji asmenys, pranešėjai, tačiau posėdyje jie gali būti tik tiek laiko, kiek reikia jiems išklausyti.

Ne padėjo, o trukdė

O. Kelpšienė prisipažino ne iš karto pastebėjusi, kad prie nuotolinio posėdžio yra prisijungę nekviesti asmenys. Tik prieš mėnesį komisijos pirmininke tapusi politikė teigė, kad taip nutiko ir dėl patirties trūkumo.
„Man iki šiol sunku suvokti, kad taip gali elgtis R. Bertulis. Tokia mintis net į galvą negalėtų šauti. Jis teisininkas, atsakingas už Tarybos veiklos reglamentą, tvarko visus įstatus bei nuostatus. Jis ne tik posėdyje dalyvavo, bet ir įsijungė į diskusijas“, – stebėjosi komisijos pirmininkė.
Nuo komentarų nesusilaikė ir posėdyje nekviesta dalyvavusi vicemerė S. Bernotienė.
„Keista, kad tokius postus užimantys politikai vietoj to, kad padėtų, sutrukdė, apsunkino, išbalansavo darbą“, – kalbėjo komisijos pirmininkė.
Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

3 Atsakymai į “Etikos komisijos posėdį sutrikdė į jį nekviesti politikai”

 1. pastebėjimas parašė:

  KELPŠIENĖ RYŠKIAI PJAUNA GRYBĄ.Etikos komisija gali uždarame posėdyje svarstyti tik pateiktus skundus vienu variantu ,o tai būtų svarstyti pateiktą skundą ar ne ?Viskas,Po priimto sprendimo turi būti kviečiamas apskųstasis jei skundas nagrinėjamas ir negali būti jokių svarstymų už akių.Panašėjam į Baltarusiją:tipo komisija pasitars nutars ir pareikš verdiktą be apskųstojo dalyvavimo.Manau,kad tarybos narė Kelpšienė galimai viršijo savo įgaliojimus.Teks atsiprašinėti.O šiaip ta etikos komisija gali tik niu niu pirštuku pamojuoti.Pažiūrėkit kiek kartų nubausta tarybos narė Rimkienė ir net vicemere patapo,nubausta buvusi administracijos direktorė Nagienė ir ką…..seimo nare patapo,Taip,kad tos komisijos darbas niekinis

 2. Valdas parašė:

  Ponia O. Kelpšiene, kodėl slepiate ir ne visus pašalinius asmenis paminėjote? Ar V. Sungaila, kadangi Jūsų atstovas, nesiskaito? Esate etikos komisijos PIRMININKĖ, tai gal ir etikos nuostatus patyrinėkite.
  Pagal juos, etikos komitetas privalo visus teikiamus klausimus svarstyti.
  Tai kokie klausimai vis tik buvo svarstyti ir kokie sprendimai priimti??????

 3. Andrėja parašė:

  Tai parodo, kad tokie zmogenai tik tusciai užima pareigas,ir turi per daug laiko. Ypac fizruke ir teisininkas.Turbūt pasiklydo))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto