Etikos komisijos posėdžiai liko atviri

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės taryba nesutiko pakeisti Etikos komisijos nuostatų ir juose įteisinti uždarų komisijos tyrimo posėdžių. Už tokį „užsidarymą“ balsavo tik septyni iš 23 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių.

Sulaukė rekomendacijų

Pagal 2021 m. gegužės mėnesį patvirtintus Savivaldybės etikos komisijos nuostatus, Etikos komisijos posėdžiuose (išskyrus uždarus posėdžius) stebėtojo teisėmis gali dalyvauti ir kiti asmenys, prieš tai pranešę šio susirinkimo sekretoriui.

Tarybai teiktame sprendimo projekte buvo siūloma šį punktą pakeisti, įrašant, kad komisijos tyrimo posėdžiai yra uždari.
Nuostatų pakeitimus inicijavusi Etikos komisijos pirmininkė Ona Kelpšienė politikams paaiškino, kad sprendimo projektas parengtas atsižvelgiant į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) metodines rekomendacijas. Tokios rekomendacijos praėjusiųjų metų gruodžio mėnesį buvo išsiųstos visų savivaldybių tarybų etikos komisijoms. Jose rekomenduota organizuoti uždarus valstybės politikų elgesio tyrimų posėdžius.

Nuostatuose – dviprasmybės

Komisijos nuostatuose yra nustatytos jos narių pareigos, tarp kurių ir tokia: kol komisija nebaigia tyrimo, niekam neteikti jokios informacijos ir nekomentuoti apie vykdomo tyrimo aplinkybes, su tyrimu susijusius asmenis, turimą medžiagą, duomenis. Šios nuostatos taikomos ir komisiją aptarnaujantiems darbuotojams, ir pasitelktiems specialistams.
O. Kelpšienė pastebėjo, kad atviri posėdžiai prieštarauja šiai nuostatai, nes paskleidžiama informacija.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto