Etikos komisijos sprendimai nedrausmina?

Etikos komisija daugiausia skundų sulaukė dėl (iš kairės) Linos Rimkienės, Sigutės Bernotienės ir Vidmanto Macevičiaus elgesio. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Analizuojant pastarųjų kelerių metų Etikos komisijos protokolus ir priimtus sprendimus, pastebima tendencija – komisija kasmet „įdarbinama“ vis intensyviau. Jeigu 2018 metais priimti septyni, 2019-aisiais – aštuoni, pernai – jau 18, per šių metų pusmetį – aštuoni sprendimai.
Kita tendencija – daugiausia kartų etikos sargams teko aiškintis Savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui, vicemerei Sigutei Bernotienei bei Linai Rimkienei – ir kaip Tarybos narei, ir kaip buvusiai vicemerei.
Peršasi išvada, kad Etikos komisijos sprendimai nedrausmina, nes dažniausiai nusižengiama tiems patiems Valstybės politikų elgesio kodekse išdėstytiems principams.

Etikos komisijos nuostatai paaiškina, kad jos pagrindinė funkcija – prižiūrėti, kaip politikai laikosi Vietos savivaldos įstatymo, Valstybės politikų elgesio kodekso, Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo, Savivaldybės tarybos reglamento, kitų teisės aktų, reglamentuojančių Savivaldybės tarybos narių veiklą ir elgesį, reikalavimų.
Per kadenciją Etikos komisija rinkosi posėdžiauti 36 kartus, buvo išnagrinėta daugiau kaip pusantro šimto įvairių klausimų, priimta daugiau nei keturios dešimtys sprendimų.
Dažniausiai nagrinėti skundai dėl valdžios veiksmų. Šiuo atžvilgiu „populiariausias“ yra Savivaldybės meras V. Macevičius. Dėl jo Etikos komisijai teko priimti devynis sprendimus, iš jų keturis – šiam politikui nepalankius.
Atsižvelgiant į gautus skundus, prašymus, dėl mero pavaduotojos Sigutės Bernotienės elgesio atlikti devyni tyrimai, tačiau tik dviem atvejais nustatyta, kad politikė pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso sąžiningumo principą.
Etikos komisija nemažai darbo turėjo dėl skundų, susijusių su Tarybos narės ir buvusios mero pavaduotojos Linos Rimkienės elgesiu. Atlikti devyni tyrimai, tik dviejų sprendimai buvo politikei palankūs.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Etikos komisijos sprendimai nedrausmina?”

 1. vidas parašė:

  „Mero pavaduotoja S. Bernotienė neneigia, kad politikų elgesio kontrolė, kuri numatyta Etikos komisijos nuostatuose, reikalinga. Tačiau ji mano, kad ir pati komisija neapsaugota nuo neetiško elgesio, nes prašymus galima svarstyti, bet galima ir nesvarstyti“. Mero pavaduotoja S. Bernotiene, aš tiek negaliu išgerti , kad Jus suprasčiau.

 2. vidas parašė:

  „Savivaldybės taryboje dirba 27 politikai, jie balsavimu priima sprendimus. Todėl S. Bernotienė stebisi, kad visos kritikų strėlės skrieja tik į mero bei jos pusę.“ Rimkienė Kipre jau pusę metų ilsisi – strėlės jos nepasieks.Gerai , kad jai, Rimkienei, nepavyko pasisavinti europos milijardų, tai į Mažeikius nebebūtų grįžusi .Dabar pasibaigs tai, ką pavyko gauti iš Mažeikų biudžeto ir grįš „dirbti“ mažeikiečių labui, akurat, prieš kokius nors rinkimus į valdžią , kad iki kitų rinkimų vėl galėtų mažeikiečių labui ilsėtis Kipre?

 3. Rudbickis parašė:

  Oi rimkiene rimkiene, ismaude tavi savi zmuones, ta kor daba besuksi sparna. Esi unt stebiejema

 4. vidas parašė:

  „S. Bernotienės pastebėjimu, nuolatiniai skundai stabdo jaunimo iniciatyvas. Pavyzdžiui, liepos 6-ąją Mažeikių pavenčių paplūdimyje vykusiose vasaros sporto žaidynėse šiemet jau nebuvo gatvės gimnastų, nes jie dėl treniruoklių įrengimo taip pat yra patekę į skundų rašytojų akiratį. Krepšinio pirmenybės dėl to paties gali iškeliauti į Akmenę.“ Sutarėte sumokėti 900 eurų už filmo rodymą, tai ir reikėjo sumokėti , o ne versti už tuos pačius 900 eurų rodyti dar 2 filmus birželio mėnesį Pacta sunt servanda .Už varžybas teisėjams reikia mokėti atlygį už darbą , o ne atlygį už darbą jiems išmokėti maistpinigiais , dalį jų pasisavinant. Lygtai Guerrero pasisavino tuos maistpinigius.

 5. vidas parašė:

  Meras netūrėtų bijoti prisiimti į pavaduotojus už save protingesnių asmenų .Tai tarp tokių jis atrodo protingas , bet tik tarp tokių .

 6. vidas parašė:

  Visiškai natūralu, kad politikos oponentams nepatinka mano veikla, nes ji tiesiog išryškina… jų neįgalumą veikti, idėjų stygių. Skundai Etikos komisijai ir mano asmens nenutrūkstantis eskalavimas įvairiais kontekstais tik dar kartą paryškina – mano veikla yra matoma, aš dirbu savo rinkėjams ir Mažeikių krašto žmonėms. Etikos komisijos sprendimai – natūralus politinių oponentų noras pakenkti, menkinti, skatinti sustoti ar atsisakyti savo veiklos“, – nuomonę dėl jai skiriamo dėmesio išsakė politikė.
  Jos naudingiausia veikla , kaip Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės, tai iš Kipro platinamos asmeninės nuotraukos. Rinkėjas jos klausia : „O kas Mažeikiais rūpinasi, kol jūs kažkur?“ Rimkienė atsako :“ tie, kuriems už darbą mokamas atlyginimas“ . Kitas Rinkėjas jos klausia: „Gal laiks kažką pradėti dirbt ponia..Sprenziamų klausimu Mažeikius daug..“Rimkienė atsako : „ leidžiu dirbti tiems, kuriems už darbą moka atlyginimą.“ Kadangi tarybos nariai atlyginimo negauna, vadinasi Rimkienė nustojo dirbti, kai jai buvo nustoti mokėti pinigai. T.y., ji aiškiai pasakė , kad po to, kai ją atleido iš mero pavaduotojos pareigų, ji nevykdo Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės pareigų. Sungailos lygio politikė.

 7. vidas parašė:

  „Netinkamai paruošti sprendimai, juos priimame, o jau kituose posėdžiuose taisome. Kiek netiesos pasakoma per posėdžius arba atsakant į paklausimus. Pažeidžiamos Tarybos narių teisės į teisingą informaciją. Valdančiajai daugumai Savivaldybė yra uždaroji akcinė bendrovė, kitaip, valstybiškai mąstančiųjų jie negirdi“, – skundų rašymą argumentavo V. Sungaila.
  Ar yra nors vienas jo skundas (iš visų 2-jų, kuriuos jis parašė), kuriame jis būtų teisus? Tai kam balsuoji už netinkamai paruoštus sprendimus ? Visi Jūs balsavote už tai , kad UAB „Mažeikių autobusų parkas“ vežtų „nemokamai“, t.y. dabar net nesinaudojant UAB „Mažeikių autobusų parkas“ paslaugomis, teks už jas mokėti . Kodėl balsavai, kad tėvai už vaikus, lankančius darželį, papildomai mokėtų per mėnesį 11 eurų ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto