Etikos sargams siūloma pasidomėti balsavimu dėl naujojo Darbo kodekso

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo narys Vytautas Antanas Matulevičius kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti Seimo narių balsavimo dėl naujojo Darbo kodekso bei lydimųjų teisės aktų etiškumą ir teisėtumą.
„2016 m. birželio 21 d. Seimas priėmė naująjį Darbo kodeksą, kuriuo šalyje liberalizuojami darbo santykiai – palengvinamas darbuotojų atleidimas, sumažinamos išeitinės kompensacijos, naikinamos kitos garantijos ir t. t. Už šį įstatymą ir lydinčiuosius teisės aktus balsavo ir tie Seimo nariai, kurie turi bendrovių akcijų ir kurių šeimų nariai užsiima verslu.
Tuo tarpu remiantis Seimo statuto 18 straipsniu, Seimo narys, eidamas pareigas, privalo vengti interesų konflikto tarp Seimo nario privačių interesų ir jo pareigų atstovauti visuomenės interesams, taip pat jis neturi elgtis taip, kad visuomenėje kiltų abejonių, jog toks konfliktas yra. Todėl, remdamasis Seimo statutu, prašau Jūsų atlikti tyrimą ir įvertinti, ar nebuvo pažeistos etikos normos ir teisės aktų reikalavimai, nurodytiems Seimo nariams nenusišalinus nuo balsavimo dėl Darbo kodekso ir jį lydinčių įstatymų, taip pat teikiant pasiūlymus ir agituojant už juos balsuoti kitus Seimo narius“, – sako V. A. Matulevičius.
Jis taip pat prašo įvertinti, ar Darbo kodekso ir jį lydinčių įstatymų priėmimą bus galima laikyti teisėtu, jeigu bus pripažinta, kad, priimant šiuos teisės aktus, dalis Seimo narių pažeidė Seimo statutą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto