Etikos sargų akiratyje – mažeikiškė politikė

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narė Ingrida Braziulienė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pradės tyrimą dėl Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Ingridos Braziulienės. Ji aiškinsis ar politikės elgesys atitinka Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.


Gavo Tarybos narės skundą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija informavo, kad tyrimą dėl I. Braziulienės elgesio nusprendė pradėti, susipažinusi su Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Šideikienės pateikta informacija. 
„Joje nurodoma, kad I. Braziulienė Mažeikių rajono savivaldybės taryboje sprendė jos sutuoktinio tėvui tenkančio pareiginio atlyginimo dydžio klausimus“, – rašoma pranešime.
Nesunku atspėti, kad šioje lakoniškoje komisijos informacijoje kalbama apie Savivaldybės merą Antaną Tenį, nes viešojoje erdvėje sklando įvairūs gandai apie I. Braziulienės giminystės ryšius su meru.


Meras nėra uošvis

I. Braziulienė pasipiktino Tarybos narės jai mestais kaltinimais. Ji paaiškino, kad sutuoktinio tėvas niekur nedirba ir gyvena Šiauliuose, tad spręsti jo atlyginimo klausimo negalėjusi.
„Antanas Tenys mano sutuoktiniui nėra tėvas, o mūsų vaikams – senelis. Tai praėjusiais metais aš paaiškinau ir Tarybos etikos komisijos posėdyje, kai to manęs pasiteiravo vienas komisijos narys“, – teigė pašnekovė.
I. Braziulienė spėjo, kad tai galėjo girdėti ir D. Šideikienė, nes komisijos posėdžiuose dažniausiai dalyvauja.


Tvirtina jau nustatytą koeficientą 

Meras A. Tenys neneigė draugiškų ryšių su I. Braziulienės šeima. Su Ingridos sutuoktinio mama meras gyvena jau 35 metus. Be to, abiejų šeimos įsikūrusios Auksūdyje. 
„Galbūt. Bet svarstymui pagrindo nėra“, – į klausimą apie neformalią giminystę atsakė meras.
Jis paaiškino, kad Taryba, vadovaudamasi Vietos savivaldos įstatymu ir Valstybės politikų, teisėjų  ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymu, tvirtina nustatytą pareiginės algos koeficientą. Tai esąs tik procedūrinis sprendimas, nes koeficiento negalima nei didinti, nei mažinti.

16 Atsakymų į “Etikos sargų akiratyje – mažeikiškė politikė”

 1. no je parašė:

  jug ir kryzius is auksodes, keliai ir apsvietimas geresni negu mazeikiuose

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  jei ne tie „feodalai“ , Auksodė būtų viena iš daugelio nykių posovietinių Lietuvos kaimų. Gyvenvietės veidas per pastaruosius dešimt metų pasikeitė neatpažįstamai, ir tai, dėka aktyvių kaimo bendruomenės narių, tarp kurių ir šios dvi asmenybės. Kitavertus, juk Lietuvoj visada taip – jei žmogus savo erudicija, gebėjimais įgyvendinti sumanymus, lyderio savybėmis išsiskiria iš „pilkos masės“ tai tų, minėtų savybių neturintys ir besijaučiantys menkesniais, ima garsiai plyšauti ir ieškoti priekabių, tokiu būdu desperatiškai bandydami save išreikšti. Akivaizdu, kad mentalitetui pasikeisti dar prireiks ne vienos kartos, o iki tol ir murdysimės panašios tematikos straipsnius skaitydami.
  Sėkmės ir ištvermės p. Braziulienei!

 3. To pastebėjui parašė:

  Tiek tik ir žinai, kad Mažeikiai iš didžiosios raidės, taigi, gerbk kalbą, sėdėk susirietęs ir toliau kritikuok, nes daugiau, matyt, neišeina

 4. Jie ten Auksodėje kaip feodalai parašė:

  2011 m. vasario 27 d. savivaldybių tarybų rinkimai
  ANTANAS TENYS
  Savivaldybė: Mažeikių rajono (Nr. 26)
  Iškėlė: Lietuvos socialdemokratų partija
  numeris sąraše: 1
  17. Visuomeninė veikla Auksodės kaimo bendruomenės pirmininkas
  Vardas ir pavardė INGRIDA BRAZIULIENĖ
  Duomenys ir aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas MARTI-LAIŽUVOS MOKYKLOS MOKYTOJA AUKSODĖS KAIMO BENDRUOMENĖS PIRMININKĖ

 5. pastebėjui parašė:

  šiaip Mažeikiai yra miesto pavadinimas ir turėtų būti rašomas iš didžiosios raidės. Galima siekti daug, bet be pagarbos savo gimtąjai kalbai, vargu ar pavyks.

 6. Pastebėjas parašė:

  Man mažeikiai tik tėviškė, bet matosi kiek žmonių gyvena nieko nesiekiančių, kurie sugeba save išreikšti tik skundais ir dejonėmis, nes svarbių įdėjų visam rajonui neturintis o sugeba tik visus projektus vilkinti ir žmonėms gyvenimus apkartinti.. O koks čia nusižengimas? Mero niekur be daugumos neišrenka tai ir atlyginimo dydi paskirs dauguma kaip vienas žmogus gali čia įtakoti.. Ir žmonių supratingumas, kad ir gimines, bet į taryba visur išrenka žmonės atiduodami balsus tai nesuprantamos dvejonės. Tik keistas požiūris „aš žinau per posėdį nieko nesakysiu tik veliau paskusiu“ tai ar nevertėtų laiku savo įžvalgas pateikti..

 7. ar parašė:

  dar kyla klausimas,kad vien giminaičiai dirba savivaldybėje ir kitose įstaigose ir vieni kitiems sukuria labai geras sąlygas praturtėti

 8. ačiū n parašė:

  dabar aš pasipiktinau braziuliene. Seniai aišku, kad ir vyras žmonai nėra giminė-juos nesieja kraujo ryšys :)

 9. to nu je parašė:

  Tai kas durnelis?

 10. n parašė:

  DEKLARUOJANTIS ASMUO
  ANTANAS TENYS

  DARBOVIETĖ
  (kitos darbovietės nurodomos ID001J priede)
  MAŽEIKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA (167371234)

  PAREIGOS
  MERAS AR JO PAVADUOTOJAS (104)
  Asmuo, kurio ryšys nurodomas Deklaruojantysis
  Ryšiais susieto asmens pilietybė Lietuvos Respublikos
  Vardas ir pavardė INGRIDA BRAZIULIENĖ
  Duomenys ir aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas MARTI-LAIŽUVOS MOKYKLOS MOKYTOJA AUKSODĖS KAIMO BENDRUOMENĖS PIRMININKĖ

 11. nu je parašė:

  nu paklauskit tenio kas tokia jam braziuliene, nu tikrai visi asilai, nu durneliai

 12. issizadejo parašė:

  Jo nebloga marti… meras su dabartine zmona gyvena 35 metus, bet kazkodel nenusipelne, kad butu pavadintas tevu ir seneliu…juk senoliai sako, kad tevas ne tas kas padare, bet tas kas augino, bet turbut meras prastai augino, kad braziuliene jo isizadejo :-)

 13. Vardui parašė:

  padidino rinkliavą už šiukšles, gatvėse tamsu kaip su..bi..nėj, nusikalstamumas toks, kad baisu vakarais į gatvę išeit. Ai, atsiminiau, gerą tuliką už 270 štukų pastatė….
  Gal žinote, kokie mokesčiai sumažėjo, aš tai nelabai…

 14. gal Sideikiene ir rakstis,bet jei saziningai visi dirbtu tai jinai darbo neturetu ir mums cia nebutu apie ka diskutuoti parašė:

  na patevis gal ir ne gimine,bet prie to pacio stalo sedi.

 15. Linas parašė:

  Nejaugi ši tarybos narė tesugeba tik pliotkinius skundus rašinėti.

 16. Vardas (privalomas) parašė:

  ne nu bet ta sideikiene mane nervina konkreciai. as nesu prie valdzios, neturiu nei draugu nei giminiu valdzioje, esu eilinis mazeikietis, bet iš tos poniutes nieko nesam išgirdę gero. Viskas blogai, ką beveiktu, kokius sprendimus bepriiminetu, viskas tik blogai. Mano nuomone, Mazeikiams daug gero padaryta sios tarybos kadencijos metu, daug ūkiškų ir naudingų sprendimų priimta miesto labui, o meras Tenys tvarkosi kaip tikras šeimininkas. Šideikiene, išsimiegok, išsigydyk depresiją, tada atsisukus pasižiūrėk, ką pati nuveikei gero, apart skundų rašymo. Negi tik tiek sugebi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto