Etikos sargų akiratyje – vicemeras Kęstutis Bartkevičius

Vicemeras Kęstutis Bartkevičius. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija aiškinsis, ar vicemeras K. Bartkevičius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų Telšių regiono plėtros tarybos posėdyje svarstydamas klausimą, susijusį su sutuoktinės vadovaujama bendrove „Mažeikių Varduva“. Praėjusį mėnesį politiką jau užklupo nepalankus etikos sargų verdiktas.

Atliks tyrimą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija išnagrinėjo skundą dėl Tarybos nario ir vicemero galimo pažeidimo. Buvo nurodyta, kad K. Bartkevičius, priklausydamas Telšių regiono plėtros tarybai, galėjo spręsti klausimą padidinti lėšas Gamyklos g. 3 daugiabučio namo renovavimo darbams.
Šiuos darbus atlieka „Mažeikių Varduva“, kurios vadovė yra vicemero žmona.
Komisija nusprendė pradėti tyrimą ir išsiaiškinti, ar Tarybos narys nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų.

Savo kaltės neįžvelgia

K. Bartkevičius, kalbėdamasis su „Santarve“, savo kaltės neįžvelgė. Anot jo, Telšių regiono plėtros taryba juridinio statuso neturi, pinigų nedalija – jos sprendimai esą rekomendacinio pobūdžio.
Vicemeras neneigė, kad svarstomi klausimai susiję ir su finansais – sprendžiama, kaip perskirstyti likusias sumas ir panašiai, tačiau lemiamą sprendimą priima agentūra.
Anot politiko, Gamyklos g. 3 namas dėl skundų įeis į istoriją.
„Nelabai kišuosi, apatiškas tam projektui“, – pasiteiravus, ar buvo skirti kokie papildomi pinigai to namo renovavimo darbams, atsakė politikas.

Nuo svarstymo nenusišalino

K. Bartkevičiui nepalankų sprendimą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija priėmė balandžio mėnesį. Etikos sargai, išnagrinėję skundą, nusprendė, kad politikas nesilaikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatyme nustatytos pareigos nusišalinti nuo klausimo svarstymo procedūrų, kurios sukėlė interesų konfliktą.
Politikas dalyvavo Tarybos komitetų posėdžiuose, kur buvo sprendžiamas viešosios įstaigos Mažeikių sporto centro papildomo finansavimo klausimas.
Nustatyta, kad vicemero žmonos vadovaujama įmonė „Mažeikių Varduva“ tuo metu buvo centro dalininkė, o pati sutuoktinė buvo ir viešosios įstaigos valdybos narė. Komisija nusprendė, kad K. Bartkevičius negalėjo išlikti objektyvus ir nešališkas svarstant minėtą klausimą.

Akiratyje „Mažeikių Varduvos“ akcininkas

Gamyklos g. 3 namo renovacija nemalonumų sukėlė ir kitam „tvarkiečiui“ – Sauliui Šiuriui, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui. Komisija aiškinasi, ar jis nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Šito paprašė Seimo kontrolierius, kurį pasiekė mažeikiškio, gyvenančio Gamyklos g. 3-iame name, skundas.
Pranešime Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai pateikta informacija, kad administracijos direktoriaus pavaduotojas galimai dalyvavo Savivaldybės ir UAB „Mažeikių Varduva“ daugiabučio namo modernizavimo sutarties įgyvendinimo procese. S. Šiurys yra šios bendrovės vienas iš akcininkų.

7 Atsakymai į “Etikos sargų akiratyje – vicemeras Kęstutis Bartkevičius”

 1. eech parašė:

  aisku nesamone, kad nenusisalina
  bet is kitos puses- Mazeikiai gi tokie mazi, kad visi su visais susije

 2. apatiškas-2 parašė:

  Sklando apatiški gandai, kad vicemeras K.B. kažkada pasistengė, kad jo partietė R.Uščinienė laimėtų konkursą“ į „Vyturio“ pradinės mokyklos direktorės vietą, supykdė koalicijos partnerius socdemus, bet apatiškai „iškovojo“ autobusų parko direktoriaus vietą partijos sąraše buvusiam A.Šemetai, o dabar sklando gandai, kad verslininkų asociacijos garbės prrezidentas apatiškai kovoja, kad būtų pašalintas vienos įstaigos vadovas ir jo vietą užimtų paslaptingasis J.B. Žinoma, tai tik gandai:)

 3. >klausimėlis parašė:

  Ponas Paradnikas, Savivaldybės direktoriaus pavaduotojas, gyvena bute??? Košmaras….

 4. klausimėlis parašė:

  Ponios Bartkevičienės įmonės renovuojamas Gamyklos 3 namas gavo vieną milijoną papildomų pinigų. Įdomu,kodėl ……Ar visi renovuojami namai gauna po milijoną…….Gal kitiems namams nebelieka ir reikia damokėti trūkstamus pinigus gyventojams.Ar čia privilegija, kad dirba Bartkevičienės įmonė, ar kad name gyvena ponas Paradnikas.

 5. Apatiškas parašė:

  „Nelabai kišuosi, apatiškas tam projektui“, – pasiteiravus, ar buvo skirti kokie papildomi pinigai to namo renovavimo darbams, atsakė politikas.

  Tai kaip vicemeras ir tarybos narys dirba visuomenės naudai jeigu JIS „apatiškas“. Tai gal ir į kitus projektus žiūri „apatiškai“, todėl neįsisavina Europinius pinigus Mažeikių rajone nes visi kiti tarybos nariai ir savivaldybės darbuotojai dalinai „apatiški“ kai kuriems projektams. „Žuvis pūna nuo galvos, o valdžia nuo vicemero“. Baigiasi „pilkojo kardinolo“ valdymo era – laikas jau palikti vecemero posto ir nekišti nosies į Seimo rinkimus.

 6. konstitucija parašė:

  Reiktų ponams Šiuriui ir Bartkevičiui atsiminti, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 5 straipsnyje įtvirtinta nuostata, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Taip pat nepamiršti, kad institucijų pareigūnai privalo atlikti savo funkcijas taip, kad nebūtų pažeidžiami galiojantys teisės aktai ir žmogaus teisės. Tada ir skundų nebus.

 7. gal parašė:

  dabar atsistatydins?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto