Etikos sargų akiratyje – Vilhelmo Džiugelio elgesys

Tarybos narys Vilhelmas Džiugelis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nusprendė pradėti tyrimą dėl Tarybos nario Vilhelmo Džiugelio elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo reikalavimams.

Gavo skundą

Tokį tyrimą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo politiko kolegės – Tarybos narės Daivos Šideikienės pranešimo pagrindu.
Ji nurodė, kad V. Džiugelis dalyvavo rajono Savivaldybės tarybos posėdyje priimant sprendimą atleisti UAB „Admituras“ nuo vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų tvarkymą. Teigiama, kad ši bendrovė 2011 m. į Mažeikių savivaldybės tarybą kandidatavusiam V. Džiugeliui paaukojo 2500 litų.

Pažeidimų įžvelgė

Dėl to paties etikos sargams buvo apskųsti į Tarybą patekę aštuoni socialdemokratai: Ingrida Braziulienė, Darius Jarmantavičius, Irena Macijauskienė, Laima Nagienė, Gintautas Šmaižys, Judyta Čejauskienė, Vytautas Mažeikis bei Savivaldybės meras Antanas Tenys.
„Admituras“ per rinkimus į savivaldą Socialdemokratų partijos kandidatams paaukojo du tūkstančius litų.
Savivaldybės Tarybos etikos komisija, vadovaujama Sigito Kakčio, išnagrinėjusi skundą tuomet konstatavo, kad Tarybos nariai, nenusišalindami nuo „Admituro“ prašymo svarstymo ir balsavimo, pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą. Tarp tokių pažeidėjų buvo ir V. Džiugelis.

Politikus išteisino

Po tokio verdikto D. Šideikienė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, nes, jos manymu, Tarybos narių elgesį reikėjo vertinti pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas.
Tada VTEK išsakė nuomonę, kad nėra pagrindo manyti, jog šiuo atveju kilo interesų konfliktas, kadangi parama skirta partijai ir koalicijos sąrašui, o ne konkretiems žmonėms. Be to, konstatuota, kad interesų konflikto nesukelia ir nedidelė paramos suma. Dėl to VTEK tyrimo dėl galimo mažeikiškių politikų pažeidimų nepradėjo.
Vadovaudamasi tokia etikos sargų nuomone, Savivaldybės Tarybos etikos komisija išteisino vienuolika rajono politikų, kuriuos patys buvo apkaltinę pažeidus Valstybės politiko elgesio kodeksą.

2 Atsakymai į “Etikos sargų akiratyje – Vilhelmo Džiugelio elgesys”

  1. ? parašė:

    Kazin,grafas Drakula jam ne giminaitis?

  2. Hmm parašė:

    Daktariukstis puikiai pasitvarke gyvenima per savo mero karjera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto