Etninės kultūros globos tarybos pagyrimas – ir „Santarvės“ laikraščiui

2015-ieji Etninės kultūros globos tarybos inicijuoti ir Seimo patvirtinti Etnografinių regionų metais. Besiruošdama naujiems darbams ir iššūkiams, taryba apžvelgė ankstesnę savo iniciatyvą – 2013-uosius paskelbiant Tarmių metais.

Etninės kultūros globos tarybos specialistės Vitalijos Vasiliauskaitės parengtoje apžvalgoje „Tarmių metų apibendrinimas regionuose“, Žemaitija minima kaip regionas, kuriame įvyko kone daugiausiai iš visų regionų Tarmių metams skirtų renginių.
Dokumente pažymima: iš visų Žemaitijoje organizuotų Tarmių metams skirtų renginių, neįmanoma išskirti vieno ryškiausio. Kiekviena savivaldybė stengėsi pranokti kitą gerąja prasme.
Ataskaitą rengusi specialistė atkreipė dėmesį į tai, jog mūsų regione itin daug dėmesio buvo skirta ikimokyklinio ugdymo auklėtiniams, mokiniams.
Išleista Tarmių metams skirtų leidinių (pavyzdžiui, knyga „Žemaičių kultūros savastys. Nuo Vilniaus kalvų prie Baublio slenksčio“), rodyta spektaklių, filmų.
Šia tema vyko nemažai paskaitų, seminarų, konferencijų.
„Tarmių metus ypač gražiai paminėjo Mažeikių rajono laikraštis „Santarvė“. Laikraštis visus 2013 metus leido 4 puslapių priedą „Žemaičiai“, kiekvieną šeštadienį buvo leidžiamas specialus puslapis „Žemaičių lobiai“. Juose buvo publikuojama daug žemaitiškų straipsnių, interviu su žemaičių
kalbos puoselėtojais, pateikiama išsami informacija apie Tarmių metams skirtus renginius. Džiugu, kad ši šauni tradicija tęsiama ir toliau“, – rašoma paskelbtoje ataskaitoje.

One Reply to “Etninės kultūros globos tarybos pagyrimas – ir „Santarvės“ laikraščiui”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Užtat kitoms tarmėms jokios skiltelės. Tarmių metai – tai ne žemaičių kalbos metai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto