Nuo sausio 1-osios Latvijai įsivedus bendrąją Europos Sąjungos (ES) valiutą eurą, ji investuotojams gali tapti patrauklesnė už Lietuvą. Kita vertus, Lietuva šį Latvijos pranašumą gali atsverti, jei tik sugebės priartėti prie euro, sako finansų ministras Rimantas Šadžius.
Viena iš pagrindinių partnerių
Ministras pabrėžė, kad Latvija yra viena iš pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių, todėl šalyje turėtume sulaukti ir pozityvių reiškinių, susijusių su kaimynų pasiekimais.
„Latvijoje išaugęs vartojimas, augantys atlyginimai galėtų patempti mūsų įmonių, kurios eksportuoja į Latviją, ekonominę padėtį“, – pirmadienį prognozavo ministras.
Jo teigimu, neigiamas faktorius Lietuvai būtų investicijų atitraukimas nuo Lietuvos, tačiau su tuo mūsų valstybė galėtų kovoti tvirtai pasiryžusi įvesti eurą nuo 2015-ųjų sausio 1 dienos.
„Tada ilgalaikes investicijas planuojantis verslininkas galbūt į tą vienerių metų skirtumą neatsižvelgtų, o žiūrėtų (verslo – ELTA) sąlygų“, – teigė R. Šadžius.
Negatyvių pasekmių turėtų išvengti
Vis dėlto finansų ministras laikėsi nuomonės, kad Lietuva – tik per vieną žingsnį nuo euro, todėl galimų negatyvių pasekmių mūsų šalis turėtų išvengti.
„Šiuo metu Lietuva jau atitinka Mastrichto kriterijus, vienintelis skaičius, kuris nėra aiškus – tai 2013 m. valdžios sektoriaus deficitas. Nėra aiškus ta prasme, kad jis dar nesuskaičiuotas ir Eurostat’o nepaskelbtas (…). Turiu rimto pagrindo manyti, kad 3 proc. neviršysime ir visus Mastrichto kriterijus balandį gegužę turėtume atitikti“, – teigė R. Šadžius.
Issaugokime ir LITA ! Kokia Lietuva be savo Valiutos?
Ekonomikoje esi stiprus, mielas Ech’ai. Labai stiprus. Siūlyčiau pabandyti „įkibti“ į daktarinę disertaciją. Turėtų pavykti.
Eilinio žmogelio pilvo suveržimas: niekada nebuvo taip, kad keičiantis valiutoms, nenukentėtų paprastas žmogus. Pasižiūrėkime, ką galėjome 1975 metais nupirkti už 500 rublių, o įvedus litą iš tų pinigų liko 5 litai. Ar tiek pat galėjome nupirkti?