Eurai sudaro jau trečdalį grynųjų

Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Eurai jau sudaro beveik trečdalį Lietuvoje cirkuliuojančių grynųjų pinigų, teigia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Po dviejų savaičių eurai vyraus

Šiuo metu apyvartoje priskaičiuojama maždaug 700 mln. eurų – tai reiškia, kad maždaug 32 proc. apyvartoje esančių grynųjų yra eurai.
„Palyginimui, sausio pirmą dieną buvo 28 proc., taigi matome, kad kiekvieną dieną eurų kiekis apyvartoje vis didėja. Mes tikimės, kad per dvi savaites euras turėtų įsivyrauti apyvartoje“, – antradienį interviu „Žinių radijui“ sakė Lietuvos banko vadovas.

Gyventojai turi daug grynųjų pinigų

Centrinio banko skaičiavimu, gyventojai, norėdami pasikeisti litus į eurus, per paskutinę savaitę į savo sąskaitas įnešė apie 700 mln. litų.
Vien sausio 1-ąją, šventinę dieną, finansų įstaigose buvo pakeista net 10 mln. litų suma.
„Iš tiesų mes tikėjomės tolygesnio pasiskirstymo“, – pripažįsta V. Vasiliauskas, tačiau tikina, kad valiutos keitimas vyksta sklandžiai.

Pusmetį keis nemokamai

Lietuvos banko vadovas dar kartą ragina gyventojus neskubėti, nes bankuose nemokamai pasikeisti litus (banknotus ir monetas) į eurus bus galima iki birželio 30 d.
Iki metų pabaigos dalis komercinių bankų padalinių taip pat priims litų banknotus.
Lietuvos bankas bet kokios formos litus priims ir už dyką keis neribotą laiką, o keistis pinigus paštuose gyventojai galės 60 kalendorinių dienų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto