Euras ateina: svarbu nesiblaškyti

ELTOS nuotrauka

Skaičiuojame paskutines dienas iki sausio 1-osios, o kartu ir iki naujosios valiutos įvedimo. Visuomenės nuomonių apklausų rezultatai rodo: pusė šalies gyventojų euro įvedimą vertina palankiai. Nepaisant to, vis dar kyla įvairių nuogąstavimų.
Finansų analitikai neneigia: nesklandumų pereinamuoju laikotarpiu vargu ar išvengsime.

Turėjome įvairių galimybių susipažinti su euro banknotais ir monetomis. Keliaudami po užsienio šalis, sekdami Lietuvos banko parengtos euro informacinės kampanijos naujienas. Tik viena yra reikiamą pinigų sumą banke išsikeisti ruošiantis kelionei, o kita, kai visa Lietuvos nacionalinė valiuta bus pakeista euru.
Anot Andriaus Vilkanco, „DNB“ banko atstovo spaudai, paskutinėmis metų dienomis neverta skubėti į bankus keisti savo santaupų. Šiuo laikotarpiu svarbiausia ramiai vertinti situaciją.
Atsiskaitymo dviem valiutomis laikotarpis truks 15 kalendorinių dienų. Tada atsiskaityti už prekes ar paslaugas galėsime ir litais, ir eurais. Tuo tarpu grąža bus atiduodama tik eurais. Nors yra numatyta ir tam tikrų išimčių.
Nuo sausio 16-osios vienintele teisėta ir privaloma mokėjimo priemone taps euras.
„Visus litus į eurus bankai keis ir po Naujųjų, beveik visus metus komerciniai bankai tai darys nemokamai, o Lietuvos bankas juos keis visada. Taigi, jei žmogus kokioje kojinėje ir laiko grynųjų litų, nemanau, kad reikėtų pulti kažko griebtis ir, lyg gaisrui ištikus, panikuoti“, – pajuokavo „Santarvės“ pašnekovas.

Plačiau apie tai, ką turėtume žinoti ir ko vengti, laukdami euro įvedimo, skaitykite šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Euras ateina: svarbu nesiblaškyti”

  1. na parašė:

    Euru atsiskaitau parduotuveje jau ketvirtas menuo,nes gyvenu ne Lietuvoje. Tikrai buvo sunku priprasti’nes kainos salia prekes eurais mazais skaiciais. Bet visada padauginu is 3,44 ,gaunasi suma jau kita. Tikrai reikia mastyti,pirkti ar ne? Lietuvoje kainos bus tokios pat dideles,didesnes ,nei kt. ES salyse. Teks galvoti pries perperkant. =? Atrodo bliuskutė kainuoja tik 10euru? Bet nėra taip,nes reikia tuos 10 euru padaugint is 3,44 euro,gaunaasi suma kita,tas pats ir su maisto prekemis… visada dauginsim,nes ne tas pragyvenimo lygis Lietuvoje! Sėkmės sulaukus euro!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto