Euro įvedimą palankiai vertina daugiau nei pusė šalies gyventojų

ELTOS nuotrauka

Lapkričio viduryje atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa atskleidė, kad daugiau nei pusė šalies gyventojų euro įvedimą vertina teigiamai.
Tai, kad nuo sausio 1-osios naujoji Lietuvos valiuta bus euras, palankiai ir labiau palankiai įvertino 53 proc. gyventojų.

Ateitis siejama su Europa

39 proc. būsimosios valiutos atžvilgiu buvo nusiteikę skeptiškai, 8 proc. neturėjo nuomonės.
„Kitų eurą įsivedusių šalių patirtis rodo, kad bendrosios Europos valiutos palaikymas smarkiai paauga po valiutos įvedimo. Lietuvoje poslinkis įvyko iki įžengiant į euro zoną. Tam įtakos turėjo gerokai išaugęs gyventojų informuotumas, nes būtent nežinojimas yra dažna įvairių baimių priežastis“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.
Gyventojai dažniausiai tarp palankaus euro vertinimo priežasčių vardijo išnyksiančias valiutos keitimo išlaidas, ateities siejimą su Europa, šalies stabilumą ir ekonominį augimą. Tarp skeptiškai būsimą valiutą vertinančiųjų dažniausiai paminėtos baimės dėl galimo kainų kilimo, nacionalinės valiutos praradimas ir nerimas dėl gebėjimo persiorientuoti valiutos keitimo metu.

9 iš 10 gyventojų užtektinai informuoti apie eurą

Eurą gana palankiai vertina ir miesto, ir kaimo gyventojai. Tarp kaimo gyventojų euro įvedimą palankiai arba labiau palankiai vertina 52 proc., nepalankiai arba labiau nepalankiai – 36 proc., tarp miestiečių – atitinkamai 54 ir 40 proc.
Visuomenės apklausa taip pat parodė, kad 9 iš 10 gyventojų jaučiasi labai gerai arba užtektinai informuoti apie eurą. Neatšaukiamą lito ir euro keitimo kursą žino 94 proc. apklaustųjų.
Tyrimo duomenimis, 84 proc. respondentų yra matę grynuosius eurus, o beveik kas antras iš jų galėjo įvardyti bent vieną eurų apsaugos priemonę. Apklausos duomenimis, 68 proc. gyventojų jau yra naudoję eurus atsiskaitymams. Be to, dauguma gyventojų žino, kad eurų banknotai visose šalyse vienodi, o monetų nacionalinės pusės – skirtingos.

Apklausta per 1000 šalies gyventojų

Kaip atrodys lietuviškos eurų monetos žino 73 proc. respondentų, o Vytį ant nacionalinės eurų monetų pusės palankiai arba labiau palankiai vertino 90 proc. apklaustųjų.
Visuomenės nuomonės apie eurą tyrimas atliktas lapkričio 3–26 d. „Omnibus“ metodu. Apklausti 1 002 nuo 18 m. amžiaus Lietuvos gyventojai.
Apklausą atliko sociologinių tyrimų bendrovė „BERENT Research Baltic“. Išsamesnius tyrimo rezultatus rasite Lietuvos banko interneto svetainėje.

5 Atsakymai į “Euro įvedimą palankiai vertina daugiau nei pusė šalies gyventojų”

 1. ES okupacija parašė:

  Piliečiai netenka dalies suverenumo, kai savo piniginėje yra vieni, o kai dalijasi savo pinigine su kitais piliečiais, savo suverenumą išplečia, – paaiškino smegenų plovimo specialistas Europos Centrinio Banko (ECB) vadovas Marijus Dragis (Mario Draghi). Vadinkite svetimą valiutą kaip tik norite – rubliais, eurais, drachmomis ar juaniais, bet tai nebus Litas. O su beretozoidais, vienpusiškai suprantančiais žodį „okupantas“, ginčytis neverta. Juk „rusai puola“, ar ne? :)

 2. juzio Oponento oponentui parašė:

  O tu noretum uzdaryti sienas ir viduje mainytis burokais ir ridikais? Jei nematai skirtumo tarp niekam nereikalingo rublio ir euro tai tamsta gal esi is marso? Juolab, jei nematai skirtumo tarp okupantu ir europos sajungos esi visiskas plugas.

 3. Juzio oponentui parašė:

  Matau tamstai gerai „užpudrintos“ smegenys, kad nematote, kad tai tas pats rublis, tik perdažytas ir kitu pavadinimu. Ale pavyko tam vagiui ir visiems smegenų pudrinimo organams, tame tarpe ir „santarvei“, apmulkinti naivuolius! „Laisvųjų respublikų sąjunga amžiams…“ Independence taip sakant.

 4. juzi parašė:

  Matau, kad tau rublis mielesnis. Bet ka tu su juo darysi? Jug 1 euras kainuoja jau 78 rublius!

 5. juzis parašė:

  neaisku ,kas pravede gyventoju apklausa ,gal tas vasiliauskas ,kuris kai kam padejo apvogti SNORO banka ,tada tikrai rezultatai turi buti teigiami

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto