Europos judėjimo savaitė Mažeikiuose – vis populiaresnė

Lopšelio-darželio „Buratinas“ archyvo nuotr.

[nggallery id=672 template=caption]Antradienį, Tarptautinę dieną be automobilio, Mažeikiuose baigėsi Europos judriosios savaitės renginiai. Miesto visuomenė šios savaitės metu buvo pakviesta į keturis renginius, jie vyko ir mokyklose, vaikų lopšeliuose-darželiuose, kaimo vietovėse.
Į nuo 2002 metų organizuojamos Europos judėjimo savaitės renginius mažeikiškiai įsijungia vis aktyviau.

Daug dalyvių

Pirmąjį Europos judriosios savaitės renginį „Už sveiką širdį“ ketvirtadienį organizavo Mažeikių visuomenės sveikatos biuras – jame dalyvavo daug mažeikiškių: į trijų kilometrų bėgimo distanciją stojo 60 sportininkų, dar 20 ėjo su šiaurietiškomis lazdomis.
Sekmadienį į žygį dviračiais „Diena be automobilio“ mažeikiškius pakvietė Mažeikių turistų klubas: į kelionę tądien leidosi apie 40 dviratininkų. Žiogaičiuose žygio dalyviai apsilankė pas molininkę Iloną Jonušienę, Purvėnuose apie šio kaimo problemas išgirdo iš seniūnaitės Silvos Bulauskienės, paskui apžiūrėjo senąją ir naująją Viekšnių geležinkelio stotis. Viekšniuose dviratininkai stabtelėjo prie paminklo Biržiškoms, per kabantį tiltą pasiekę Juodeikio pušyną, jame rinko šiukšles. Per Užventę grįžę į Viekšnius, palei Ventos upę pasiekę Krakius, aplankė partizanų bunkerį ir grįžo į Mažeikius. Tą dieną dviratininkai nuvažiavo per 40 kilometrų.
„Kelionė buvo naudinga ne tik sveikatos atžvilgiu. Daugelis žygio dalyvių kai ką pamatė, sužinojo pirmą kartą. Kadangi Viekšniuose tvarkėme pušyną, turėjome trigubą naudą – mūsų kelionė buvo sveikatinanti, pažintinė ir sauganti gamtą – juk dviratis dar ir oro neteršianti transporto priemonė“, –  kelionę įvertino Mažeikių turistų klubo vadovė Gražina Tamašauskaitė.

Keliavo be automobilių

Viena nuotaikingiausių buvo antradienio rytą Mažeikių rajono savivaldybės Tarptautinės dienos be automobilio surengta akcija „Atvyk į darbą pėsčiomis, dviračiu ar viešuoju transportu“. Iš pat ryto Mažeikių gatvėmis važinėjo ryškiomis signalinėmis liemenėmis apsirengę dviratininkai: kas į darbą, kas į mokyklą, o kas šiaip sau – dėl sveikatos.

Plačiau apie Europos judėjimo savaitės renginius skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

One Reply to “Europos judėjimo savaitė Mažeikiuose – vis populiaresnė”

  1. O kas is to ? parašė:

    O kas nuo to pasikeite? Ka tokios vienadienes akcijos atrakcijos pakeicia? Pazaide keletas zmogeliu ir pasibaige, nei cia sveikatos kam nuo to daugiau, nei automobiliu ir ju ismetamuju duju ir uzterstumo sumazejo. Vezys kaip skina Lietuvos gyventojus taip ir skins toliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto