Europos Komisija: Lietuva pasiruošusi euro įvedimui

ELTOS nuotrauka

Europos Komisijos (EK) penktadienį įvertino nuo rugsėjo Lietuvos padarytą pažangą ruošiantis euro įsivedimui. Pagrindinė išvada – Lietuvoje pasirengimas euro įvedimui vyksta sėkmingai.

Euro įvedimui ruoštasi tikslingai

EK pareigūnai teigia, kad pasiruošimai grynųjų pinigų keitimui aktyviai juda į priekį – atsižvelgta į daugelį pastebėjimų, Komisijos išsakytų techninės pagalbos misijų metu ir 14-ojoje rekomendacijoje dėl praktinio pasirengimo euro zonos regiono plėtrai. Naujausioje rekomendacijoje nurodoma, kad labai svarbu iki lemiamos sausio 1-osios mažinti lito cirkuliaciją Lietuvos rinkoje.
Tikslingai ruošias euro įvedimui ir Lietuvos finansų bei bankininkystės sektorius. Pastebima, kad pirmosiomis 2015 metų sausio dienomis bankų padaliniuose padaugės klientų ir darbo krūvio, todėl finansų institucijos turi pasirūpinti papildomomis priemonėmis laukiančių eilėms mažinti. Taip pat turi būti pasirūpinta papildoma pagalba, jeigu keblumų vartotojams pereinamuoju laikotarpiu kiltų savitarnos terminaluose ar bankomatuose.

Turi prisidėti savivalda

Atsakingos Lietuvos institucijos, anot EK pareigūnų, turi imtis visų būtinų priemonių bei kuo griežčiau vadovautis Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo nuostatomis. Prekybos rūmai bei įvairios verslo asociacijos, jeigu dar prie memorandumo nėra prisijungusios, turėtų kuo sparčiau imtis tokio žingsnio.
Prie kampanijos prisidėti turėtų ir visos 60 Lietuvos savivaldybių.
Informacija apie kainų pokyčius po sausio 1-osios dienos turi būti viešinama nuo pat pirmųjų 2015 metų dienų.

Kuo daugiau informacijos

EK rekomenduoja reguliavimo priemonėmis užtikrinti, kad dvigubas kainų rašymas bus baigtas iki 2016 metų sausio 1 dienos. Būtina pasirūpinti, kad apie šią datą tinkamai informuota būtų ir visuomenė – taip gyventojai galės išnaudoti vienerių metų laikotarpį ir pripras prie naujųjų kainų.
Turi būti atidžiai stebima ir verslo praktika, ypač kaimo regionuose, būtina teikti verslininkams kuo daugiau informacijos apie euro įvedimo praktikas.
Naujojo informacinės kampanijos etapo metu reikėtų daugiau dėmesio skirti Lietuvoje dar išlikusiam nerimui dėl euro įvedimo ir didinti vartotojų pasitikėjimą. Siekiant mažinti gyventojų susirūpinimą dėl euro įvedimo pereinamuoju laikotarpiu galinčių kilti kainų reikėtų teikti kuo daugiau informacijos, nuolat teikti žinių apie kainų stebėjimo praktiką ir kitas reguliavimo priemones, nurodo EK.

2 Atsakymai į “Europos Komisija: Lietuva pasiruošusi euro įvedimui”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Lietuvos valdantiesiems liaudies nuomonė neegzistouja!

  2. as parašė:

    “Lietuva pasiruosusi euro ivedimui“. O kas tos Lietuveles klause?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto