Europos pirmenybėse – mažeikiškių startai

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Trys mažeikiškiai praėjusio mėnesio pabaigoje su Lietuvos rinktinėmis atstovavo mūsų šaliai pagrindiniuose šių metų Europos smiginio ir stalo teniso sportiniuose forumuose.

Pralaimėta pirmoji dvikova

Rumunijoje vyko Europos smiginio taurės varžybos, kur su Lietuvos rinktine rungtyniavo ir mažeikiškis Arūnas Čiplys.
Kaip pripažino pats sportininkas, pasirodymas komandinėse varžybose buvo nesėkmingas – pogrupyje vienodais rezultatais 5:9 pralaimėta turkams bei italams, ne ką geriau sekėsi ir vienetų asmeninėse varžybose – jau pirmojoje dvikovoje mažeikiškis nusileido Norvegijos atstovui, kurį prieš ketverius metus buvo įveikęs.
„Tačiau tarp 120-ies vyrų asmeninėse varžybose labai sėkmingai rungtyniavo kaunietis Darius Labanauskas, kuris tapo Europos vicečempionu. Lietuvos rinktinėje buvome keturi nariai, su kauniečiu komandinėse varžybose pelnėme taškų, tačiau pritrūko kitų dviejų partnerių didesnio indėlio“, – apie pasirodymą kalbėjo mažeikiškis.

Ruošis Pasaulio taurei

Pasak A. Čiplio, pirmenybės, kuriose triumfavo senas smiginio tradicijas turinti Anglijos rinktinė, buvo surengtos puikiai, nes rumunai turi gerą įdirbį – jau seniai Rumunijoje organizuojami atvirieji čempionatai, kuriuos net transliuoja „Eurosport“ kanalas.
„Bendrakomandinėje įskaitoje Lietuvos rinktinė tarp 30 komandų užėmė tryliktąją vietą ir tai yra aukštas pasiekimas – pas mus smiginis dar labai jauna sporto šaka ir Europos taurėje varžomės tik trečią kartą. Kitais metais Turkijoje vyks Pasaulio taurės varžybos, norėtųsi ir ten dalyvauti“, – sakė Arūnas.
Po šio turnyro Lietuvoje jau vyko Lietuvos ir Baltijos reitingo varžybos Kaišiadoryse, A. Čiplys po atkaklios kovos rezultatu 4:6 finale nusileido Europos vicečempionui D. Labanauskui. \

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pelnyta viena pergalė

Europos stalo teniso komandinėse pirmenybėse, kurios vyko Portugalijoje, dalyvavo 44 valstybių komandos.
„Užėmėme trisdešimtąją vietą, neiškritome iš antrojo pagal pajėgumą Europos komandų diviziono ir įvykdėme savo planus. Asmeniniu pasirodymu nesu patenkintas – pralaimėti visi keturi mano žaisti susitikimai. Galiu pasiguosti tik tuo, kad rungtyniavau tik su stiprių ekipų nariais, nei su estais, nei su suomiais nežaidžiau “, – apie pasirodymą pasakojo mažeikiškis Arnoldas Domeika.
Pirmenybių finale užfiksuotas didžiulis netikėtumas – portugalai rezultatu 3:1 nugalėjo iki tol šešerius metus iš eilės šias pirmenybes laimėjusius vokiečius. Lietuvaičiai pogrupyje nusileido latviams, danams ir ukrainiečiams, po to pralaimėjo bulgarams, įveikė estus ir vėl pralaimėjo suomiams.

Žaidė naujais kamuoliukais

Pirmenybėse buvo žaidžiama naujais plastikiniais kamuoliukais (anksčiau buvo naudojami celiulioidiniai), tačiau jie didesnio įspūdžio mažeikiškiui nepadarė – greitai skyla, didesni ir lėtesni, net neaišku, kokiais sumetimais buvo įvesta ši naujovė.
Arnoldas tvirtino, kad jį šiek tiek iš vėžių išmušė ir tai, kad pirmenybės vyko iš karto po vasaros atostogų, pritrūko laiko pasiruošti, neįgyta gera sportinė forma – anksčiau tokios varžybos vykdavo spalio mėnesį, jau šiek tiek atsigavus po vasaros.
„Visame stalo tenise nėra stabilumo – kitąmet kartu vyks tiek asmeninės, tiek komandinės Europos pirmenybės“, – sportininkui pritarė vyrų rinktinės treneris Raimondas Jackevičius.
Mažeikiškio stalo tenisininko planai šiuo metu aiškūs – laukia atstovavimas vienai iš Vokietijos stalo teniso lygos komandų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto