Europos Sąjungai G20 susitikime Maskvoje atstovaus Lietuva

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Penktadienį Maskvoje prasideda dvi dienas truksiantis Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalių susitikimas, kurio metu finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai aptars pasaulio ekonomikos augimo tendencijas, ilgalaikį investicijų finansavimą, kovą su mokesčių vengimu ir sukčiavimu.

Galingiausios valstybės – apie svarbiausias problemas

Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujanti Lietuva, kuriai atstovaus finansų ministras Rimantas Šadžius, kartu su Europos Komisija ir Europos centriniu banku atstovaus ES interesams. ES pozicijos gairės, skirtos Maskvoje vyksiančiam G20 finansų ministrų ir bankų valdytojų susitikimui, buvo patvirtintos liepos 9-ąją vykusiame ECOFIN posėdyje, kuriam pirmininkavo Lietuvos finansų ministras.
„G20 susitikimas –  labai svarbus renginys, kuriame ekonomiškai galingiausios pasaulio valstybės aptaria globalias ekonomikos problemas ir ieško bendrų jų sprendimo būdų. Šiame susitikime ketiname kalbėti apie klausimus, kurie aktualūs ne tik Europos Sąjungai. Tarp prioritetinių diskusijos objektų – priemonės, kurios leistų užtikrinti ilgalaikį ir tvarų ekonomikos augimą bei efektyviau kovoti su mokesčių vengimu ir sukčiavimu“, – sako R. Šadžius.

Kuriama vieninga sistema

Diskutuodami apie ilgalaikes investicijų finansavimo galimybes bei prioritetus, G20 finansų ministrai ir centrinių bankų valdytojai svarstys, kaip gerinti viešojo sektoriaus investicijų efektyvumą ir paskatinti prie šio finansavimo aktyviau prisidėti privatų sektorių.
Kovos su mokesčių vengimu ir sukčiavimu srityje numatoma aptarti kuriamą vieningą automatinio apsikeitimo informacija mokesčių srityje sistemą.
Maskvoje R. Šadžius taip pat dalyvaus bendrame G20 šalių finansų ir darbo ministrų susitikime, kuriame daugiausia dėmesio bus skiriama pasaulio ekonomikos ir socialinės politikos aktualijoms, ypač darbo vietų kūrimui.

Dvidešimtuko sudėtis

G20 sudaro 19 valstybių ir ES. Šios valstybės sukuria 85 proc. pasaulio BVP, apima 80 proc. pasaulio prekybos ir 2/3 pasaulio gyventojų.
Šiuo metu G20 priklauso Prancūzija, JAV, Didžioji Britanija, Kinija, Vokietija, Rusija, Kanada, Italija, Pietų Afrikos Respublika, Saudo Arabija, Argentina, Brazilija, Pietų Korėja, Turkija, Meksika, Indija, Indonezija, Japonija ir Australija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto