Europos verslumo festivalyje mažeikiškiai iškovojo 2-ąją vietą

Nuotr. iš Merkelio Račkausko gimnazijos archyvo

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazistai Eligijus Girdenis ir Damir Samarin bei jų mokytojai Rima Meldaikienė ir Raimondas Milėška šią savaitę dalyvauja mokinių verslumo festivalyje „Gen-E 2023“ Turkijoje.
Per šiuos mokslo metus gimnazistai sukūrė sėkmingą verslo idėją – žaidimą Brailio raštu, jį ištestavo, ištyrė rinką, o šią savaitę pristatė verslumo festivalyje.

Šiandien paskelbta: mažeikiškiams Europos verslumo renginyje atiteko 2-oji vieta.

Visus metus dalyvavo programoje

D. Samarin ir E. Girdenis 2022–2023 mokslo metais dalyvavo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ jaunimo verslumo programoje „Accelerator_x“.

Programos esmė tokia, kad jos dalyviai kuria verslo idėjas, gaminius, tiria rinką, steigia mokomąsias bendroves, bendrauja ir bendradarbiauja su tikrais verslo atstovais. Žodžiu, dar mokyklose mokosi verslumo.

Mažeikiškiai gimnazistai, perėję ne vieną programos etapą, sukūrę žaidimą, sujungiantį neregius ir matančius žmones, – „Brailliant“, gegužę iškovojo galimybę atstovauti Lietuvai Europos verslumo renginyje Stambule.

Idėjos, sprendžiančios problemas

Penktadienio rytą organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ atstovai pasidalijo žinia, kad didžiausiame Europoje jaunimo verslumo renginyje „Gen-E 2023“ mažeikiškių Damiro ir Eligijaus mokomoji bendrovė „Ramideja“ ir jų žaidimas „Brilliant“ įvertinti 2-ąja vieta. 

Organizacijos pranešime dėkojama mokinių ugdytojams: R. Meldaikienei ir R. Milėškai bei dideliam būriui mentorių, kurie, negailėdami savo laiko, konsultavo gimnazistus, dalijosi patarimais ir idėjomis, praktiškai mokė verslumo.

Pirmąją vietą renginyje Turkijoje užėmė komanda iš Meno salos, sukūrusi technologinį sprendimą skaitymui palengvinti specialiųjų poreikių turintiems žmonėms. Trečiąją vietą – mokinių bendrovė iš Sakartvelo, sukūrusi išmanią robotinę pirštinę, kuri verčia Amerikos gestų kalbą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto