Ežeras papildytas starkiukais

Plinkšių ežeras šiemet įžuvintas jau antrąjį kartą. Nuotrauka iš draugijos archyvo

Savaitės pradžioje Plinkšių ežeras pasipildė naujais „gyventojais“ – į ežero vandenis įleista du tūkstančiai šiųmetinių starkių mailiaus.

Pagal šių metų žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą, jau antrą kartą šiais metais įžuvintas Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijai išnuomotas Plinkšių ežeras. Du tūkstančiai praaugintų starkių jauniklių atvežta iš Vilniaus rajone esančios „Arvydų“ bendrovės ir suleista į ežerą. Įžuvinime dalyvavo Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai ir rajono Savivaldybės atstovai.
„Įžuvinimo planai yra sudaromi dešimtmečiui, atsižvelgiant į mokslininkų rekomendacijas. Mūsų draugijos nuomojamus telkinius įžuviname pagal patvirtintus ir sudarytus grafikus, jie vykdomi už lėšas, kurios yra surinktos iš mokesčių už žvejo bilietus“, – informavo rajono medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Tadas Janušauskas.
Plinkšių ežeras šiais metais jau buvo papildytas žuvimis – gegužę, kai draugija vykdė pirmąjį šiais metais įžuvinimą, į ežero vandenis įleista net 19 tūkstančių lydekų jauniklių bei 280 metinių šamų jauniklių.
Plačiau skaitykite laikraštyje

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto