Filmui apie Mažeikius reikalingi aktoriai ir statistai

Redakcijos archyvo nuotr.

Lietuvos kino studijos dukterinė įmonė „Cinema LT“ ruošiasi statyti pilnametražį dviejų serijų vaidybinį kino filmą apie Mažeikius.
Šią kino juostą finansuoja kol kas nenorintis prisistatyti jau dvidešimt metų JAV gyvenantis buvęs mažeikiškis. Rajono Savivaldybė yra pažadėjusi finansuoti filmavimo metu dalyvausiančių aktorių ir statistų nakvynės ir maitinimo išlaidas.

Pavadinimas sąlyginis

Galutinio sprendimo, kaip vadinsis kino juosta, dar nėra, bet įformintuose dokumentuose pateiktas pradinis pavadinimas „Mažeikiai ir mažeikiškiai“.
„Tas pavadinimas tik sąlyginis, nes mums tvarkant finansinius reikalus būtinai reikėjo įrašyti kažkokį pavadinimą. Koks bus galutinis filmo pavadinimas, filmavimo metu galės siūlyti ir patys mažeikiškiai. Juolab kad mums bus reikalinga ir jų pagalba“, – kalbėjo prodiuseris Marius Vaitavičius.
M. Vaitavičius pasakojo, kad kino juostos pagrindu paimta Mažeikių istorija pradedant geležinkelio statyba ir paskui su miestu susiję įvykiai bei čia gyvenę žmonės. Visa fabula suksis apie kelių garsių miesto šeimų gyvenimus ir su jais susijusius žmones. Filmo pabaiga pasieks laikus, kai į Lietuvą atėjo sovietų valdžia.

Laukiama vyrų ir moterų

Filmo pagrindas – žmonės, tad jų reikės ir filmuojant. M. Vaitavičius sakė, kad filmui bus ieškoma  ir norinčiųjų vaidinti svarbesnius vaidmenis, ir statistų bendroms scenoms, tad juostos kūrėjai nusprendė, kad tai turėtų būti miestą pažįstantys mažeikiškiai.
Pirmoji norinčiųjų vaidinti kino juostoje atranka vyks jau šį šeštadienį: 13 valandą į aikštę prie Savivaldybės kultūros centro kviečiami kino menui prijaučiantys įvairaus amžiaus vyrai ir moterys, vaikai. Itin laukiami barzdoti vyrai – jiems vaidmenų tikrai netrūks. Su savimi reikėtų turėti asmens dokumentą, nes bus sudarinėjamos bendradarbiavimo sutartys.
Atrinktieji svarbesniems vaidmenims mažeikiškiai Kultūros centro mažojoje salėje turės pereiti dar vieną atranką, tad filmo kūrėjai pageidautų, kad žmonės mokėtų eilėraščių ar prozos kūrinio ištrauką ir būtų pasiruošę suvaidinti kokį nors etiudą.

Plačiau apie šį išskirtinį projektą skaitykite antradienio „Santarvėje“.

6 Atsakymai į “Filmui apie Mažeikius reikalingi aktoriai ir statistai”

 1. Kristina parašė:

  Sveki, norejau pasiteirauti, kodel ne vienas straipsnis neturi straipsnio paskelbimo/ikelimo datos.
  Jau antras straipsnis nurodo savaites diena planuojamo susitkimo pvz.: staripsnis „Filmui apie Mažeikius reikalingi aktoriai ir statistai“ nurodo sestadieni 13val.? Kuris tai sestadienis? Taip pat, straipsnis apie naftos kompanijoje „Orlen“ vyksianti streika, zurnalistas nurodo savaites diena ir valanda, o kurio menesio ar metu neimanoma nustatyti. Zinoma galetu remtis data kuri nurodoma prie skaitytoju komentaru tik ar tikslinga ja remtis…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Savivaldybeje daug geru aktoriu!

 3. įdomu parašė:

  o tai kur tą filmą rodys jeigu kino teatro miestas neturi…negi prekybos centre kokiam paklodę ruošias pakabint

 4. Fr parašė:

  Smagaus juoko

 5. jONAS parašė:

  Su Balandzio 1-aja

 6. Sodų 7 parašė:

  Nuvarykit adresu Sodų 7, ten dabar kaip tik yra laisvų nuo kontraktų ir vaidmenų Holivude aktorių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto