Formuojama koalicija, dalijamasi postais

Po šių savivaldos rinkimų pozicijas dar labiau sustiprino socialdemokratai. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Į Tarybos daugumą besiburiančios partijos antradienį tarėsi dėl svarbiausių savivaldos kėdžių. Kaip ir buvo galima spėti, mažai kas keisis.
Ko gero, ir toliau pagrindinius valdžios postus užims tie patys žmonės. Antanas Tenys Savivaldybės meru antrą kadenciją taps rinkėjų valia, tuo tarpu pastarojo sprendimu Savivaldybės administracijai toliau vadovaus Bronius Kryžius.

Socialdemokratams – pagrindiniai postai

Dabartinėje Taryboje daugumos koaliciją sudaro socialdemokratai, „darbiečiai“, „tvarkiečiai“, „valstiečiai“. Daugiausiai mandatų – devynis – joje turi socialdemokratai. Tad nieko keisto, kad socialdemokratams priklauso ir pagrindiniai – mero ir Savivaldybės administracijos vadovo – valdžios postai. Socialdemokratai vadovauja ir svarbiausiam – Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio – Tarybos komitetui (Laima Nagienė) bei Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komitetui (Irena Macijauskienė).
Švietimo, kultūros ir sporto komitetui vadovauja partijos „Tvarka ir teisingumas“, Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komitetui – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai.
Savivaldybės mero pavaduotojų pareigybės priklauso „tvarkiečiams“ bei „valstiečiams“. Pastarieji dalijasi ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojų postais.

Į daugumą nepakviesti tik konservatoriai

Priminsime, kad pastarieji rinkimai socialdemokratams buvo dar palankesni. Jų kandidatas A. Tenys laimėjo tiesioginius mero rinkimus. Socialdemokratai, gavę vienuolika mandatų, šventė pergalę ir savivaldos rinkimuose.
Išrinktasis meras po rinkimų „Santarvei“ sakė, kad jis sėkmingai galės dirbti, tik Taryboje turėdamas valdančiosios daugumos palaikymą. Šiuo metu kaip tik ir formuojama tokia dauguma, tariamasi dėl svarbiausių postų.
A. Tenys teigė į daugumos koaliciją pakvietęs visų kandidatų sąrašų, gavusių mandatų Taryboje, atstovus, išskyrus konservatorius, nes iš jo lyderės, pretendentės į merus Linos Rimkienės jokių siūlymų ar prašymų nesulaukęs.
„Nėra didelių peštynių, tačiau ir derybos nėra lengvos. Kad ir kaip ten būtų, visiems įtikti sunku“, – po antradienį vykusio koalicijos pasitarimo „Santarvei“ teigė A. Tenys.

Apie tai, kaip formuojama valdžia, plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

12 Atsakymų į “Formuojama koalicija, dalijamasi postais”

 1. zosikei parašė:

  Linas Jonauskas yra viceministras, o ne ministras. O Mažeikiuose yra brolis Laurynas Jonauskas.

 2. zosikė parašė:

  L.Jonauskas yra aplinkos ministras, bet Mažeikiuose yra kitas Jonauskas, kažką painiojate gerbiamieji.

 3. ačiū parašė:

  prabalsavote idijotai ir eikite naxui. Ką toliau daryti,žinome ir be jūsų patarimo. Kai prireiks,pašvilpsime.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  a tas Jonauskas, socialinis pedagogas?

 5. apas parašė:

  Patarčiau merui sėst ant dviračio ir pravažiuot Žemaitijos-Skuodo gatvių dviračių takais abiem pusėm nuo vieno galo iki kito ir įvertinti tų gatvių „restauratorių“ darbą ir priversti juos ištaisyti broką.Jeigu meras nemato broko,tai aš jam su pirštu galėčiau bent 10 broko taškų parodyti.Tarp kitko meras galėtų dviračiui skirti nors po valandą į savaitę ir pasivažinėti po Mažeikius ieškodamas broko,ar gerų darbų.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Bet išrinktoji valdžia, pasirodo, visai „nerazumna“: nesupranta/nesusipranta patys į koaliciją konservatorių pakviesti.:D Negi jiems dar neaišku, kad TS-LKD, su L. Rimkiene, save jau įvardinusia Mažeikių mere ir širdžių vicemere ( oi, negaliu, ir dabar juokas ima tai prisiminus), priešaky, „laimėjusi“ net 4-ias vietas į tarybą, patys tikrai nesisiūlys- jų reikia paprašyti:D

 7. realybė parašė:

  Yra pas socdemus jaunų ir nekvailų žmonių, bet jų matomai nereikia.

 8. to shiusha parašė:

  Mintis nebloga, bet kam L.Jonauskui mero vieta, jei jau dabar jis yra viceministru? O pagal tai kaip dirba ir dėl jauno amžiaus, tai tikrai neatrodo, kad jis sustos toje pozicijoje. Manau jo laukia labai šviesi ateitis ir žvalgytis atgal į tėviškę būtų nelogiška. Mažeikiams bus tik naudingiau, jei kraštietis pasieks dar didesnes aukštumas šalies valdžioje.

 9. shiusha parašė:

  gulbes giesme socialdemokratams. jie nesugeba uzsiauginti jaunosios kartos lyderiu net miestuose, kur jaunimo koncerntracija didele, o miesteliuose net prosvaisciu nera. nueis nuo pjedestalo senieji raudonieji Stalino saules garbintojai ir viskas bus gerai. nebent socdemai i merus iskeltu toki Mazeikiu iseivi L.Jonauska, aplinkos viceministra, gal jis busimasis miesto lyderis?

 10. vas parašė:

  Jaunų žmonių savivaldybei nereikia, pažiūrėkite kokio amžiaus direktoriai vadovauja mokykloms, savivaldybių įmonėms. Aukštuose postuose jau seniai pensijas sulaukę sėdi. Žodžiu jaunas žmogus paprasčiausiai sistemai nereikalingas, pati Mažeikių rajono savivaldybė nesuinteresuota, kad jaunimas ateitų, jiems geriau, kad jis į užsienį išeitų.

 11. Atsakymas parašė:

  Niekas nepasikeistų, jei ir būtų postai padalijami pagal rinkėjų balsus. Kaip Batiuška lovio valdytojas nusprendžia, taip jie rankas pakilnoja. Na, kas gali paneigti, kad tiems rankų kilnotojams irgi truputukas nubyra. Gerokai ,,nubyra“ ir savivaldybės klerkams už strateginį mąstymą ir kitus neapibrėžtus nuopelnus. Tik šių ,,pagarbių ponų“ valdomiems biudžetininkams vis ,,pasistengiama“ kasmet kokį duonos kąsnį iš burnos išplėšt…

 12. Klausimas parašė:

  O ką su tais postais reikia daryti?Logiška būtų padalinti pagal rinkėjų suteiktus tarybos narių mandatus už nuopelnus kiekvienai partijai ar komitetui.Kažko naujo dar niekas neišrado ir nesukūrė.Savarbu ,kad tiek miestelėnams,tiek kaimo gyventojams būtų nuolatos gerinama aplinkos infrastruktūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto