Fotomenininkė kviečia susipažinti su Indija

Fotomenininkė Gitana Jazdauskienė (centre) kviečia susipažinti su Indija. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Fotomenininkės Gitanos Jazdauskienės bendraminčiai bei norintieji susipažinti su Indija rinkosi į
fotografijų parodos „Po Indiją be gido“ atidarymą. Per šešiasdešimt nuotraukų su Pietų Indijoje užfiksuotomis akimirkomis dar tris savaites lauks norinčiųjų pabūti šiame kontrastų pilname krašte.

Fotografuoja nuo vaikystės

G. Jazdauskienė nuo pat mažų dienų pamėgo rankose laikyti fotoaparatą. Dar vaikystėje Gitana įamžindavo įvairias gamtos išdaigas – tai, ko kitas nė nepastebėtų.
Trapi, meniška siela, dėliojanti savo jausmus į eilėraščių posmus ir stebinanti savo išskirtiniu polinkiu į fotografiją, yra itin stipri moteris buityje.
„Ji – du visiškai nesuderinami pasauliai viename asmenyje“, – per parodos atidarymą sakė viena iš jos pažįstamų Janina Butnorienė.

Įgyvendino svajonę

Veikli, vietoje nenustygstanti, aplankiusi daug šalių moteris visuomet turėjo slaptą svajonę – kada nors nuvykti į Indiją. Savo svajonę G. Jazdauskienė įgyvendino.
Norėdama pasidžiaugti neišdildomais šios šalies įspūdžiais, surengė pirmąją savo personalinę fotoparodą. Nors tame krašte yra draudžiama fotografuoti, mažeikiškės tai negąsdino. Ji įvairiais būdais gaudė šios šalies gamtos bei vietinių žmonių gyvenimo akimirkas.
Iš kelionių mėgėjos nuotraukų lankytojai gali susipažinti su įžymaus rusų rašytojo, dailininko ir keliautojo Rericho sodyba, šventyklomis, garsiojo šventiko Sai Baba šventove, mokyklomis, gamta ir kasdieniu indų gyvenimu.
„Tai neįtikėtinų kontrastų šalis, kurioje prabanga ir skurdas – visai šalia“, – įspūdžiais su „Santarve“ dalijosi G. Jazdauskienė.
Susirinkusieji klausėsi šios šalies originalios muzikos, atliekamos Juozo Grigalio.

Akimirkos iš parodos atidarymo. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto