Futbolas įtraukia ir merginas

Karolina Kurapatkina – merginų futbolo komandos „Triumfas“ kapitonė, šalies devyniolikmečių rinktinės kandidatė. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

„Merginos ir futbolas – gal anksčiau tai ir atrodė kaip nesuderinamas dalykas, dabar tai tikrai jau nieko nestebina“, – taip apie savo pomėgį kalbėjo mūsų miesto merginų futbolo komandos „Triumfas“ kapitonė, šalies devyniolikmečių rinktinės kandidatė Karolina Kurapatkina.

Teko pripažinti pranašumą

Kovo mėnesį Gabijos gimnazijos abiturientė buvo pakviesta į šalies devyniolikmečių futbolininkių rinktinės stovyklą, tris dienas vykusią Marijampolėje.
„Mums buvo surengta po dvi treniruotes per dieną, tik gal keturios žaidėjos iš aštuoniolikos anksčiau yra buvusios tokioje stovykloje. Visos kitos, tarp jų – ir aš, naujokės, todėl buvo labai įdomu. Po to vykome į Minską, kur sužaidėme dvejas draugiškas rungtynes su Baltarusijos rinktine. Apmaudu, tačiau abu kartus pralaimėjome „sausai“, – pasakojo 18-metė futbolininkė.
Pasak sportininkės – vienos iš nedaugelio rinktinės žaidėjų, abejas rungtynes praleidusių aikštelėje be keitimo, – baltarusės vien susižaidimo atžvilgiu atrodė geriau. Ir lietuvių treneris pripažino, kad fiziniu pasirengimu ir pajėgumu varžovės skiriasi nuo mūsiškių, tad Lietuvos rinktinės merginų dar laukia daug darbo.

Artimieji skatino ir palaikė

Karolina – ne vienintelė futbolininkė šeimoje, trejais metais vyresnis brolis Mantas, šiuo metu dirbantis užsienyje, anksčiau žaidė miesto komandose, rungtyniavo ir reprezentacinėje vyrų ekipoje.
„Futbolą žaidė brolis, dėdė, senelis. Tikriausiai ta „liga“ užkrėtė ir mane. Mažeikiuose anksčiau merginų futbolo nebuvo. O aš buvau sportiška, tad stengiausi visur dalyvauti, net ir rankų lenkimo varžybose teko rungtis. Ir su broliu bei jo draugais dažnai kieme gainiodavau kamuolį…
2015-aisiais buvo susibūrusi kokių dešimties merginų grupė, kurios į futbolą žiūrėjo, sakyčiau, kaip į hobį, tada vieną sezoną žaidžiau Akmenėje. O kai treneris Ramūnas Daubaris subūrė „FK Triumfą“, viena per kitą apie tai sužinojome ir žaisti pradėjome jau rimčiau“, – kelią į futbolo aikštę prisiminė Karolina.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto