Futbolininkių klubas – iššūkius mėgstančio trenerio pasididžiavimas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikiškis Ramūnas Daubaris, prieš trejus metus mūsų mieste subūręs pirmąją merginų futbolo komandą, turi kuo didžiuotis – jo auklėtinės jau atkreipė šalies rinktinių trenerių dėmesį, merginų futbolo turnyruose sėkmingai atstovauja Lietuvai.

R. Daubaris pasakojo: mintis apie merginų futbolo komandą kilo 46-erių metų treneriui dirbant Anglijoje. Ši šalis pamišusi dėl futbolo, tad matant, kiek dėmesio Jungtinėje Karalystėje skiriama įvairiausio lygio futbolui, norėjosi tai įgyvendinti ir grįžus namo.
„Naujų iššūkių poreikis lėmė mano siekį – pradėti plėtoti merginų futbolą mūsų mieste. Juolab kad jau buvo terpė – Lietuvos futbolo federacija merginų futbolui skyrė nemažai dėmesio, jis buvo populiarinamas. Vis girdėdavosi priekaištų, kodėl jo nėra Mažeikiuose. Tad ir nutariau pabandyti. Paskatino ir kitas faktas – 2015 metais surengiau futbolo stovyklą ir iš dvidešimties joje dalyvavusių paauglių pusė buvo mergaitės“, – pasakojo treneris.
Merginoms patiko Ramūno vedami užsiėmimai, o treneris pamatė jų norą kažko siekti. Taip atsirado keturių ar penkių žaidėjų branduolys, prie jo lipdėsi draugės, pažįstamos, bendraklasės. Ir Ramūnas ėjo per mokyklas, agitavo mergaites.
Rugsėjį pradėjo rimtesnes treniruotes, o spalį jau išvyko į pirmąjį turnyrą Telšiuose, kurį treneris ir dabar atsimena su šypsena: mergaitės pamatė varžoves ir taip išsigando, kad bijojo išeiti iš rūbinės… Teko jas raminti, guosti, tačiau, kai tarp keturių komandų mažeikiškės užėmė trečią vietą, gavo medalius, tuomet ir „užsikabino“.
„Pavasarį teko kurti mergaičių futbolo klubą „Triumfas“ – kad ir kur eitum: paramos ar autobuso varžyboms, ar prašai stadiono treniruotėms, – visur sako: fiziniam asmeniui negalime padėti, jeigu būtų klubas – tada prašom. Pasikalbėjome su tėveliais, apsisprendžiau pats ir tada įkūrėme klubą“, – prisiminė treneris.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto