G. Kirkilas: dialogas su Rusija nevyksta

Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas. Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Seimo Pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas neabejoja Europos Sąjungos diplomatų pastangomis užmegzti dialogą su Rusija, siekiant spręsti Ukrainos krizę, tačiau konstatuoja, kad kol kas jis nevyksta.

Bandymų – labai daug

„Kol kas dialogas su Rusija nevyksta, nors neabejoju, kad yra labai daug diplomatiniais kanalais vykstančių bandymų tą padaryti. (…) ES nori dialogo. Galbūt tam reikia laiko, galbūt – kantrybes ir, žinoma, diplomatinių pastangų“, – sakė Seimo Pirmininkės pavaduotojas Gediminas Kirkilas per spaudos konferenciją Seime.
Apie tai, kad sprendimas iš Ukrainos krizės turi būti rastas dialogo keliu, kalbėjo Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė ir šiuo metu ES pirmininkaujančios Graikijos parlamento pirmininkas Evangelas Meimarakis.
„Mums, kaip politikams, ES nacionalinių parlamentų pirmininkams, labai svarbu surasti tas priemones dialogo, kuriuo būtų galima išspręsti konfliktą“, – sakė L. Graužinienė.

Tiki Ukrainos žmonėmis

Graikijos parlamento vadovas, reikšdamas susirūpinimą dėl susidariusios situacijos, irgi pažymėjo, kad „vieninteliai galimi sprendimai – pagrįsti dialogu“.
Armėnijos Respublikos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Hovikas Abrahamianas pažymėjo, kad, nepaisant jo šalies sprendimo jungtis prie Rusijos kuriamos Muitų sąjungos, esą Armėnija lieka įsipareigojusi europietiškoms vertybėms, o kalbėdamas apie Ukrainą pažymėjo, kad jo šalis, kuri pati susiduria su iššūkiais Kalnų Karabache, niekada nerėmė jokių tarptautinių dokumentų, kuriuose valstybės negerbdavo teritorinio vientisumo.
„Ukraina ir Armėnija labai daug šimtmečių turėjo bendrų draugystės, brolybės ryšių. Mes esame tikri, kad Ukrainos žmonės turi jėgos įveikti grėsmes“, – sakė H. Abrahamianas.

Du dešimtmečiai – be demokratijos

Buvęs Baltarusijos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas Stanislavas Šuškevičius pabandė paaiškinti, kuo jo šalis skiriasi nuo Ukrainos.
„Mus kaltina, kad mes neturime tokio orumo kaip Ukraina su „Maidano“ protestuotojais. Gerbiami kolegos, gruodžio 19 dieną 2010 metais mūsų „Maidanas“ Nepriklausomybės aikštėje Minske buvo. Ten buvo 40–70 tūkst. žmonių, bet kaip žiauriai buvo išvaikyti prieš rinkimų falsifikavimą protestavę žmonės…“ – kalbėjo S. Šuškevičius.
Politinę realybę baltarusis piešė taip: konkurentai sukišami į kalėjimus, tie, kas neremia prezidento, – visų bėdų kaltininkai, o teisėtų rinkimų nebuvo nuo 1996 metų.
Tačiau S. Šuškevičius neabejoja, kad jo šalis dar gali prisijungti prie demokratinių šalių būrio.
„Jeigu Europa ir toliau mus supras, mes grįšime į Europą, patvirtinsime, kad esame europiečiai“, – sakė opozicionierius, prašydamas europiečių nebebandyti perauklėti jų prezidento.

One Reply to “G. Kirkilas: dialogas su Rusija nevyksta”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Dialogas gal ir nevyksta su Rusija,bet jauciamos jau pasekmes Lietuvai Rusijos atzvilgiu…Kas mes Rusijai? Tik maza tautele-naslaite,kuri tikisi ES ir NATO pagalbos nelaimei atsitikus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto