„Gabijiečiai“ Strasbūre atstovavo Lietuvai

Monikos Kriščiūnaitės nuotr.

Kovo 11–19 dienomis Gabijos gimnazijos mokiniai su juos lydinčiais mokytojais  keliavo po Europą.
Mažeikiškiai atstovavo Lietuvai Europos Parlamento būstinėje Strasbūre vykusiame „Euroscolos“ konkurse, turėjo galimybę aplankyti penkias Europos Sąjungos šalis.

Sulaukė teigiamų įvertinimų

Praėjusių metų lapkritį Gabijos gimnazijos mokiniai iškovojo kelialapį į Europos Parlamento  organizuojamo konkurso „Euroscola“ finalą.
Parodę puikias žinias apie Europos Sąjungą 24 gimnazistai jomis dalijosi ir praėjusią savaitę vykusiame renginyje.
Mažeikiškiai savo šalį pristatė grodami ukulele bei dainuodami Marijono Mikutavičiaus dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“.
„Gabijiečių“ pasirodymą plojimais palydėję kitataučiai negailėjo jiems komplimentų. Mokinių pasiekimais liko patenkinti ir juos lydėję pedagogai.
„Šiemet pavyko suburti stiprių mokinių komandą. Visi jie motyvuoti, patys domisi Europoje vykstančiais procesais, todėl ir dalyvauti  konkurse jiems buvo iš tiesų svarbu. Jie dar ilgai turės ką pasakyti“, – kalbėjo gimnazijos istorijos mokytoja Stanislava Sovienė.

Įgijo patirties

„Gabijiečiai“ su kitais mokiniais iš 20 Europos Sąjungos valstybių Strasbūre susipažino su Parlamento darbu, dalyvavo simuliuotame plenariniame posėdyje. Dirbdami komitetuose mažeikiškiai kartu su bendraamžiais iš kitų šalių diskutavo Europai aktualiomis temomis. Užsiėmimų metų priimti sprendimai buvo pristatyti posėdžių salėje, juos patys gimnazistai balsavimo būdu galėjo priimti arba atmesti.
Savo žinias įvairių šalių atstovai galėjo parodyti ir dalyvaudami „Eurogame“ žaidime.
Mažeikiškiai gimnazistai džiaugėsi turėję galimybę aplankyti ES būstinę bei kelionės metu susipažinti su įvairių šalių kultūromis, apžiūrėti lankytinus objektus.
„Euroscolos“ konkurse Strasbūre Gabijos gimnazija dalyvavo trečią kartą.

Plačiau apie mažeikiškių kelionės įspūdžius skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.

Monikos Kriščiūnaitės nuotr.

11 Atsakymų į “„Gabijiečiai“ Strasbūre atstovavo Lietuvai”

 1. Lucas ir ko tau dar reik? parašė:

  Jolanta kaip jus pati galite tvirtinti jog rackauskas nieko nepasieke gal ir santarveje apie mano sunu ir nerase ko jis yra pasiekes bet rase delfi.lt kad isvyko i nba mokesi rackauske ir dar buvo strastbure o tuo paciu buvo mokyklos seniunas tai staip kaip sakote ? Pasukit galvele siek tiek pasidomekite! Zinoma nieko nesakau apie gabijos gimnazistus jie gal pasieke daugiau bet nenuvertinkite ir račkausko PASIDOMEKITE! Dar karta sakau!!!

 2. Žurnalistei parašė:

  „Plačiau apie mažeikiškių kelionės įspūdžius skaitykite „Santarvės“ laikraštyje.“ Įdomu kokiame numeryje. Gal reikėtų parašyti. Žurnalistė matosi, kad ATSIPRAŠAU, bet dar varnelė. Kolegos padėkite mergaitei, o gal tyčia taip darote?

 3. Mama parašė:

  Kaip greitai vaikai suaugote, kokie visi gražūs. Sėkmes Jums visiems. Šaunuoliai.

 4. Jolanta parašė:

  Man tai juokingiausia, kad čia komentuoja ir neigiamai vertina mandruoliai iš „Račkausko“, kurie patys nieko nėra pasiekę, ir tik savo snapus kiša kur nereikia.
  Ar kur nors matėte kokią naujieną „Santarvėje“, kur būtų kas nors gero parašytą apie Račkausko gimnaziją? Aišku kad ne, juk jie nieko neveikia ir niekur nedalyvauja.

 5. to vau parašė:

  Kokios dar ventos, užrašyta „Gabijos gimnazija“, žlibas gal

 6. Fabiulaz parašė:

  Kas čia graudaus puikus jauni žmonės, protingi, kūrybingi. Gi ne šiaip sau čia pateko, ne už gražias akis tenka garbė Lietuvai atstovauti.. Žiūrėkit savo daržo, kad patys geresnius vaikus užaugintumėt už juos, nes stengtis tikrai yra kur, kad šitokį jaunimą pranokti.

  O šiaip linkiu visiems nusipirkti didelį pakelį tolerancijos riestainių ir karts nuo karto pagraužt.

 7. dejau parašė:

  Labai graudu kad tokie lietuvai atstovauja,

 8. vau parašė:

  Beveik visi iš „Ventos“ :)

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Dirbtinės šypsenos daugumos vaikų :)……..

 10. Mandras parašė:

  Zie Julis stov!

 11. J.K. parašė:

  Gabija – jėga !!! Šaunuoliai !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto