Gabijos gimnazijoje – dviguba šventė

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Gabijos gimnazija pažymi dvi datas: minima pasaulinė diena – Judėjimas sveikatos labui ir kartu – Europos diena.

Turėjo svečių

Pirmajai datai pažymėti gimnazijoje surengta mankšta sporto ritmu, kurią inicijavo rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, o šimtui į gimnazijos stadioną susirinkusių moksleivių mankštą vedė šokių mokytoja Simona Gargasienė ir jos vadovaujamas šokių klubas „Džesi“.
Su gimnazistais pagal muziką visas keturiasdešimt minučių kartu mankštinosi ir pradinės mokyklos „Žiburėlis“ vaikai.

Šventė neprailgo

Gabijos gimnazijos ketvirtų klasių gimnazistams šokėjams šokti teko šiek tiek daugiau, kadangi šiandien jie laikė galutinę šokių įskaitą.
„Nei vieniems, nei kitiems mankšta neprailgo, kadangi buvo puiki nuotaika, o mankštos pabaigoje į dangų buvo paleista daugybė helio pripūstų mėlynų balionų“, – teigė Gabijos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Živilė Nagienė.

Ieško naujų formų

Europos dienai paminėti gimnazijos moksleiviams surengta viktorina „Ką žinai apie Europos Sąjungą?“, kurioje savo žinias demonstravo pirmųjų gimnazijos klasių moksleiviai.
Abu renginius šiemet organizuojame pirmą kartą. Kadangi šiais metais sukanka Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dešimtmetis, norėjome ir ieškojome naujų formų, kaip tas datas pažymėti kitaip. Manau, kad mūsų visų bendros paskaitos nenuėjo veltui“, – kalbėjo Ž. Nagienė.

Šventės nesenos

Tarptautinę judėjimo sveikatos labui dieną 2000 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Ji skirta visuotiniam fizinio aktyvumo skatinimui. Tą dieną šalys yra raginamos įvairiais renginiais ir akcijomis skatinti fizinį aktyvumą, kaip vieną iš svarbiausių kovos su nutukimu priemonių.
1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Reoberas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją, tad šią dieną ir švenčiamas Europos Sąjungos gimtadienis.
Lietuvoje Europos diena plačiau pradėta švęsti nuo 2002 metų. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto