Gabijos gimnazijos muziejui – ministerijos įvertinimas

Asmeninio albumo nuotr.

Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje apdovanoti Lietuvos mokyklų muziejų konkurso nugalėtojai. Tarp jų – ir Gabijos gimnazijos istorijos muziejus, kurį Švietimo ir mokslo ministerija apdovanojo III laipsnio diplomu, o  gimnazijos muziejininkų būreliui skirtas šios ministerijos pagyrimo raštas.

Pagerbti mokiniai ir mokytoja

Apdovanojimų šventės metu įvertintas ir Gabijos gimnazijos istorijos muziejui vadovaujančios mokytojos Rimos Skrodenytės indėlis – už gerą vadovavimą muziejui Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jai skyrė nemokamą edukacinę kelionę susipažinti su Šiaurės Lenkijos mokyklų gerąja patirtimi muziejininkystės ir etnokultūrinio ugdymo srityse.
Konkurso baigiamosios konferencijos metu Gabijos gimnazijos muziejų, jo veiklą, mokyklos muziejuje vykdomas edukacines programas pristatė pati muziejaus vadovė bei gimnazijos antrokės Deimantė Garalytė, Auksė  Marcinkutė ir pirmos klasės mokinė Renata Stonytė.

Ugdomas pilietiškumas

Mokytoja R. Skrodenytė pasakojo, kad mokyklų muziejų konkursas šalyje šiemet surengtas jau trečią kartą, jame dalyvavo 62 mokyklų muziejai.
Kaip ir daugelio muziejų, mokyklų muziejų paskirtis yra ugdyti mokinių pilietiškumą ir tautinę savimonę, siekti, kad mokiniai ir mokyklų bendruomenės domėtųsi ne tik savo krašto, mokyklos praeitimi ir dabartimi.
„Mokyklų muziejų apžiūros rengiamos siekiant plėsti tokių muziejų veiklą, kadangi kai kas į muziejus žiūri skeptiškai, norima propaguoti mokyklinę muziejininkystę ir stengiamasi, kad mokyklose muziejų būtų kuo daugiau. Kartu viešinamos ir edukacinės programos“, – kalbėjo muziejaus vadovė.

Susirinko geriausieji

Mokyklos muziejų konkursas vyko dviem etapais: pirmasis buvo organizuojamas Suvalkijos, Dzūkijos, Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos bei Aukštaitijos regionuose, o antrasis – baigiamoji konferencija, kurios metu ir buvo apdovanoti aktyviausi ir kūrybiškiausi muziejininkai.
Į šią konferenciją  susirinko mokyklų muziejų vadovai ir jaunieji muziejininkai, kurių muziejai ir jų edukacinė-projektinė veikla buvo geriausiai įvertinti regioninėse konferencijose. Iš viso atvyko 27 mokytojai ir 53 mokiniai.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 412 mokyklų muziejų, per pastaruosius kelerius metus įsteigti penki nauji muziejai.
Nugalėtojams, be diplomų ir pagyrimo raštų, įteiktas „Baublys“ – suvenyras, primenantis apie pirmąjį muziejų Lietuvoje. Konferencijos dalyviai vaišinosi tortu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto