Gaisrai Užlieknėje nesiliauja

Nuostoliai dideli – sudegė beveik visas pastatas, taip pat viduje buvę įrankiai, šienas, malkos. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Įtariama, kad Užlieknėje vėl pradėjo siautėti padegėjas.
Prieš porą mėnesių kaime degė ūkiniai pastatai, po to gaisrai aprimo, tačiau sekmadienio naktį Užlieknėje vėl siautėjo ugnis.
Įtariama, kad užliekniškio ūkinis pastatas buvo padegtas.

Sudegė turtas

Rajono valstybinės priešgaisrinės inspekcijos poskyrio inspektorius Vaclovas Česnauskas „Santarvei“ sakė įtariąs, kad Užlieknėje vėl pasidarbavo padegėjas.
Atvykus ugniagesiams ūkinio pastato stogas jau degė atvira liepsna. Pastatas buvo pusiau mūrinis, pusiau medinis, jo perdangos iš medžio, stogas dengtas šiferiu, tad ugnis plito lengvai.
Kaip teigė inspektorius, nudegė visas ūkinio pastato stogas, sudegė pastato medinė dalis, perdangos, ugnis sunaikino apie pusę tonos šieno ir vieną priekabą malkų.
Ugniagesiai gaisrą gesino ir gaisravietę tvarkė beveik tris valandas.

Dega antrą kartą

Padegėlio dukra Gražina Levickienė „Santarvei“ pasakojo, kad jų kiemą padegėjai aplanko ne pirmą kartą. Prieš du mėnesius sukeltą gaisrą spėjo užgesinti patys kaimynai.
Pasak moters, troboje tegyvena tik jos tėvas, kuris jau sunkiai juda. Jis pats neturįs jokių priešų, o pastatai aplink nukentėjusiojo namą dega ne pirmą kartą.
„Atrodo, kad čia toks žmogus, kuriam patinka stebėti ugnį“, – bandė nuspėti nusikaltėlio būdą G. Levickienė.
Ji teigė, kad nuostoliai dideli – sudegė beveik visas pastatas, taip pat viduje buvę įrankiai, šienas, malkos.

Degė aplinkiniai kiemai

G. Levickienė pasakojo, kad nukenčia ne tik jų kiemas. Prieš dvejus metus net po keletą kartų degė kaimyniniai namai. Gaisrai kyla vis tose pat vietose.
„Galbūt padegėjas gyvena kažkur šalia, bet mes jau patys nebežinome, ką galvoti“, – susijaudinimo neslėpė padegėlio dukra, kuriai padėti negali ir policija – vyksta tyrimas.
Moteris teigė pastebėjusi ir pėdsakus už ūkinio pastato, tačiau jie niekur nevedė. Policija tuo klausimu irgi ne ką daug tegalėjo pasakyti, nes iki šiol vyksta tyrimas dėl ankstesnių padegimų, bet jokių žinių neturima.

Gaisrininkai patvirtina įtarimus

Įtarimus, kad tai padegėjo darbas, patvirtino ir ugniagesiai. Moteriai jie sakė pastebėję vieną ūkinio pastato pusę labiau nudegus – ten ir galėjo būti gaisro židinys.
G. Levickienė žinią, kad dega jos tėvo ūkinis pastatas, gavo antrą valandą nakties.
„Buvo didelis vėjas, todėl viskas įvyko labai greitai“, – tvirtino nukentėjusio dukra. Jos nuomone, liepsnai pačiai nebuvo iš kur kilti. Ūkiniame pastate nebuvo laikoma jokių degių skysčių ar technikos, nuo kurios galėtų kilti žiežirba.

Rytis SAVICKIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto