Galima teikti kandidatūras Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliui

LRS nuotrauka

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija kviečia teikti kandidatūras šiam apdovanojimui.
Paraišką medaliui kartu su reikiamais dokumentais būtina pateikti iki 2015 m. gruodžio 31 d.

Paskatinimas už keturias kategorijas

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ Seimo valdybos sprendimu buvo įsteigtas 2011 m. balandžio 13 d., minint rašytojos, Steigiamojo Seimo narės, visuomenės ir politikos veikėjos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimimo 150-ąsias metines.
Medalis skiriamas, siekiant skatinti Lietuvos visuomenę ir užsienio lietuvių bendruomenę neatlygintinai dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.
Tai yra paskatinimas, skiriamas už keturias kategorijas: parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą; filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą; savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje; visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes.

Vertina komisija

Medalis už visuomeninę veiklą skiriamas fiziniams ir juridiniams asmenims: Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams, piliečių bendruomenėms, asociacijoms ir kitiems asmenims, atitinkantiems medalio skyrimo kriterijus. Kandidatūras medaliui teikia valstybės ir savivaldybių institucijos, įstaigos, asociacijos, mokslo, mokymo, kultūros įstaigos, piliečių bendruomenės, labdaros organizacijos ir kiti juridiniai asmenys.
Seimo kanclerio įsakymu, penkeriems metams yra sudaryta kandidatų vertinimo komisija, kuri svarsto pateiktas kandidatūras bei išrenka medalio laureatus.
Laureatai bus apdovanojami 2016 m. kovo 30 d. iškilmingame renginyje Panevėžyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto