Galimybė rinktis vakciną apsunkino medikų darbą

Nuotr. iš SAM archyvo

Kovo 19 d. įsigaliojo atnaujinta vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) tvarka, leidžianti gyventojams pasirinkti, kurio gamintojo vakcina skiepytis.
Galimybė rinktis vakciną apsunkino skiepijimosi procesą, medikų darbą. Mažeikiškiai, kaip ir kiti šalies gyventojai, dažniausiai atsisako „AstraZeneca“ vakcinos.
Sveikatos apsaugos ministerija pranešė su savivaldybėmis sutarusi, kad gyventojai būtų skiepijami ir savaitgaliais – greičiau galėtume grįžti į normalų gyvenimą.
Mažeikių sveikatos priežiūros įstaigos teigia, kad kol kas tokio poreikio nėra – vakcinos gaunama tiek, kad ji suskiepijama per kelias darbo dienas.

Pakeitė tvarką

Statistikos ketvirtadienio duomenimis, Mažeikių rajone paskiepyta šiek tiek daugiau nei 4900, arba
beveik 10 proc. gyventojų. Lyginant su šalies vidurkiu, mūsų rajone skiepijimosi tempai mažesni.
Vakcinacijos koordinatorė, Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė tikina, kad šis procesas rajone vyksta sklandžiai, suskiepijama visa tą savaitę gauta vakcina. Vienintelė bėda tai, kad pagal prioritetines grupes turintys skiepytis žmonės ėmė masiškai atsisakinėti „AstraZeneca“ vakcinos.
Šį faktą Savivaldybės gydytoja akcentavo ir Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje.
Nuo kovo 19 d. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) tvarką, dabar gyventojams leidžiama pasirinkti, kurio gamintojo vakcina skiepytis. Nepaskiepyti asmenys, priklausantys anksčiau vakcinuotoms prioritetinėms grupėms, gali pasiskiepyti bet kuriuo metu, kai tik pareikš norą. Tikimasi, kad tai išgelbės „AstraZaneca“ vakciną nuo užsigulėjimo sandėliuose.

Padaugėjo atsisakančiųjų

Pagal pakeistą tvarką kviečiami vakcinuotis gyventojai turi būti informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos, su juo bus susisiekiama vėliau, kai atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina. Sveikatos ministerijos atnaujinta vakcinacijos tvarka taip pat numato galimybę gyventojams, kurie priklauso anksčiau skiepytoms prioritetinėms grupėms, gauti vakciną bet kuriuo metu.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Galimybė rinktis vakciną apsunkino medikų darbą”

 1. Adelė parašė:

  Kaip sužinoti apie skiepijimąsi Viekšnių ambulatorijoje. Tokia tyla, net nežinai, ar tau atėjo eilė, ar ne? Paklausus, atsako laukite skambučio. Gal Viekšnių seniūnijoje yra tik pensininkai nuo 80 metų ir truputis įstaigėlių…. o gal aš klystu? Taip ta nežinomybė klaidina visuomenę, kad yra viskas slapta….

  1. Be vardo parašė:

   Kodėl Jūs įsivaizduojate, kad tų vakcinų Viekšniai gauna daug, tiek, kad gali skiepyti jau nepriklausančius prioritetinėms grupėms? Jeigu nepriklausote prioritetinėms grupėms, tai skambučio ir nesulaukiate. Buvo skiepijami tik senjorai ir pedagogai. Jei esate jaunesnė, nei 65m. tai laukite savo eilės. Beje, kai į prioritetines grupes įtraukta dar daugiau dirbančių asmenų, pedagogų, abiturientai, tai nusiteikite laukti kantriai.

 2. NU parašė:

  Nu tie vargšai,šeimos daktarai turėjo pagaliau pradet dirbt,ir iskat pavargo.O taip tik sedi kavas lakdami,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto