Galiūnas apie karjeros pabaigą negalvoja

Rąsto kėlimas, kaip įvardijo pats galiūnas, buvo nemėgstamiausia rungtis. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Tiek Mažeikius, tiek Lietuvą įvairiuose sportiniuose forumuose garsinęs galiūnas Antanas Abrutis sportinių batelių ant vinies kabinti dar nesiruošia, nors ką tik šventė 50-metį.
Lyg ir pajuokauja: „Štai ateina Naujieji metai, pasėdi, pamąstai, jei savijauta gera, jei dar nesi paskutinis, jei patenki tarp prizininkų, tai ir pagalvoji: „Dar pabandysiu startuoti.“

Jėgos sportu Antanas Abrutis susidomėjo tik būdamas 19-metis, kai persikraustė gyventi į Mažeikius. Gimtuosiuose Notėnuose (Skuodo rajone) iš sporto šakų galėjai užsiimti tik lengvąja atletika ir krepšiniu. Visu tuo domėjosi, treniruotes lankė, tačiau be ugnelės.
„Apsigyvenau Draugystės gatvės 16-ame name, bendrabutyje, o gretimo namo rūsyje įsikūrė jėgos treniruoklių klubas. Kadangi viskas buvo šalia, tai ir užsukau. Vieną kartą, antrą – taip ir pradėjau. Pirmosios varžybos – 1993 metais. Mažeikių rajono jėgos trikovės pirmenybėse dalyvavau tik po trejų metų treniruočių – niekas tada greitai prie štangos neprileisdavo, juk buvau liaunas vaikinas, svėriau apie aštuoniasdešimt kilogramų. Tik žiūrėjau kas, kaip ir mokiausi. Bet kai pradedi treniruotis, nesvarbu kokia būtų sporto šaka, – norisi rungtyniauti, varžytis. O jeigu jau ryžtiesi dalyvauti, tai privalai kažką pasiekti“, – pirmus žingsnius jėgos sporte prisiminė galiūnas.
Mažeikiuose Antanas iš karto tapo čempionu, tada ruošti varžyboms jį pradėjo Rimantas ir Benjaminas Miliai, Egidijus Končius. Nuvykęs į Lietuvos jėgos trikovės čempionatą, A. Abrutis iš karto tapo čempionu, pradėjo mušti šalies rekordus.
Galiūnų sporte mažeikiškis atsirado 1997 metais, tuomet jau buvo priaugęs iki 120 kilogramų. Galiūnas veteranas Karolis Rauba vis šnekino, šnekino ir prišnekino jėgos trikovės varžyboms.
Jau pirmosios galiūnų varžybos Lenkijoje buvo pažymėtos pergale, nuo to ir prasidėjo: 1999 ir 2000 metais užimtos trečiosios vietos Lietuvoje, 2001 metais A. Abrutis tapo stipriausiu Lietuvos žmogumi. Nuo tada kvietimų pasivaržyti su stipruoliais netrūko.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto