Galiūnas pakartojo pernykštį pasiekimą

Pasaulio veteranų galiūnų turnyro nugalėtojai po apdovanojimo ceremonijos. Antanas Abrutis – kairėje. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikiškis galiūnas pakartojo Šiaurės Airijoje vykusio pasaulio veteranų galiūnų čempionato laimėjimą – Antanas Abrutis apdovanotas trečiosios vietos prizu.


Nusmukdė septintoji rungtis 

Šiaurės Airijos sostinėje penkias dienas vyko jėgos sporto šventės renginiai – iš pradžių pasaulio galiūnų jaunimo (iki 23 metų) čempionatas, po to Anglijos ir Š. Airijos galiūnų pirmenybės, o šiuos renginius vainikavo „Masters World’s Strongest Man“ turnyras. Jame tarp dešimties varžovų iš JAV, Kanados, Australijos, Afrikos ir kitų šalių varžėsi ir mažeikiškis galiūnas 44-erių metų Antanas Abrutis. 
Pernai dalyvavęs tokiose pat varžybose, kur iškovojo trečiąją vietą, ir šiais metais mažeikiškis pasidabino trečios vietos apdovanojimu. Varžybas, kurios vyko centrinėje miesto aikštėje, laimėjo kanadietis Mike Saundersas, surinkęs 68 taškus, antras liko amerikietis Čadas Cojus, kurio sąskaitoje – 66 taškai, Antanas nuo antrosios vietos atsiliko taip pat dviem taškais.
„Po šešių rungčių dar pirmavau, tačiau viską sugadino septintoji – 65 kilogramų svarmens kėlimas. Kadangi po anksčiau patirtos peties traumos tai viena iš mano silpniausių rungčių, aš svarmenį  iškėliau, bet likau tik penktas, tuo tarpu pagrindiniai varžovai – kanadietis ir amerikietis, iškėlė daugiau kartų ir mane aplenkė“, – pasakojo atletas.


Laukia atsakingi startai 

Galimybių aplenkti varžovus, kuriuos nuo  mažeikiškio skyrė tik po vieną tašką, jis turėjo paskutinėje, aštuntojoje rungtyje, kai reikėjo sunešti po du šimtus kilogramų sveriančius svarmenis laiptais. 
„Prieš ankstesnius varžovus užnešiau svarmenis greičiausiai, tačiau JAV ir Kanados galiūnai startavo po manęs, žinojo mano rezultatą ir sugebėjo jį viršyti. Manau, kad šįkart, nors ir buvau gerai pasiruošęs, pritrūko sportinės laimės ir sėkmės.
Prieš akmenų sukėlimo rungtį lenkui paskolinau savo apsaugas, kai reikėjo man startuoti, viena jų nukrito, neužkėliau vieno akmens ir praradau tokius svarbius tris taškus. Visos tos klaidelės susidėjo į krūvą ir galų gale pritrūko tų kelių taškų“, – pasakojo mažeikiškis.
Rugsėjį Antano laukia keli svarbūs startai – rugsėjo septintąją mažeikiškis vyks į Maskvą, kur vyks lazdos traukimo (masreslingo) Pasaulio taurės pirmojo etapo varžybos, rugsėjo keturioliktąją Minske jis dalyvaus tarptautiniame galiūnų turnyre.
Anot A. Abručio, rugsėjo aštuntąją jis gavo pakvietimą į turnyrą Saratove, buvo siūloma iš Rusijos sostinės atvykti lėktuvu, ir sportininkas šio starto atsisakė dėl įtempto grafiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto