Galiūnų pirmenybėse – brolių triumfas

Po apdovanojimų – šalies galiūnų bronzos medalininkas Mantas Lalas (kairėje) ir čempionas Marius Lalas. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Lietuvos galiūnų čempionato finalas suteikė džiaugsmo mažeikiškiams – šalies galiūnų čempionu tapo Marius Lalas, bronzos medalį iškovojo jo brolis Mantas.

Lietuvos galiūnų čempionato finalas vyko Šilalėje, čia susirinko stipriausi šalies vyrai. Galiūnai varžėsi septyniose rungtyse: mėtė į aukštį penkis maišus, estafetėje tempė 15 tonų sveriantį traktorių, laikė du bokalus po 15 kg, dalyvavo naščių estafetėje, atliko pritūpimus su svoriu bei kėlė ir dėjo maišus ant stalų.
Tarp dešimties dalyvių pirmą kartą galiūnų sporto istorijoje varžėsi trys mažeikiškiai – broliai Mantas ir Marius Lalai bei Mažeikiams ir Airijai atstovaujantis Vaidotas Siurna.
Čempionate visus varžovus aplenkė 33-ejų metų Marius Lalas, kuris surinko 61 tašką – dešimčia taškų daugiau nei pelnė antroje vietoje likęs marijampolietis Martynas Brusokas. Trečią vietą (47 taškai) iškovojo 23-ejų metų Mantas Lalas. Beje, jis surinko vienodai taškų su Šilalei ir Vilniui atstovaujančiu Karoliu Aleksandravičiumi, o medalį lėmė tai, kad mažeikiškis nugalėjo paskutinėje maišų sukėlimo ant stalų rungtyje.
Šeštą vietą užėmė 40 taškų surinkęs V. Siurna, praleidęs į priekį Vidą Blekaitį.