Gamtos teršėjas iš Palnosų išaiškintas ir nubaustas

Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus nuotraukoje užfiksuotos atliekos, sukrautos neleistinoje vietoje.

Savivaldybės vadovai ėmėsi iniciatyvos išaiškinti, kas ne tam skirtoje vietoje išmestų maišų su atliekomis savininkas. Padedant policijos pareigūnams nustatytas šiukšlintojas iš Palnosų kaimo,  jam skirta bauda.

Viešosios tvarkos skyrius pastebi, kad gyventojai ne tik teršia viešąsias erdves, bet netinkamai atliekas tvarko ir savo valdose.


Nepravažiavo pro šalį

Su aplinkos teršėjais kovojantys aplinkos apsaugos inspektoriai ne kartą yra sakę, kad nėra lengva nustatyti, kas netinkamoje vietoje išvertė atliekas. Esą nepagautas – ne vagis, nes rastus įkalčius gali pakišti bet kas. 
Vis tik nusikaltimą aplinkai užfiksavę rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Siminkevičius ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas ėmėsi iniciatyvos išsiaiškinti, kas  Viekšnių gatvėje, ties įvažiavimu į Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos teritoriją, netinkamai atsikratė atliekomis.
„Mes dažnai važinėjame po kaimus, sodų bendrijas, žiūrime, kaip rūšiuojamos, tvarkomos atliekos. Taip ir pamatėme du maišus atliekų. Nutarėme sustoti ir patikrinti, kas juose. Maišai buvo prikrauti nebenaudojamų automobilių plastikinių bei guminių detalių“, – „Santarvei“ tos dienos įvykius prisiminė vicemeras J. Siminkevičius.


Padėjo pareigūnai

Vicemeras sutiko, kad nėra lengva nustatyti tokius šiukšlintojus. Į tyrimą tekę įjungti ir kitas institucijas. 
Atliekos buvo nuvežtos į „Mažeikių komunalinį ūkį“. Komunalininkai iškratė maišus ir rado Palnosų parduotuvės sąskaitą.
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys vyko „apsipirkti“ į tą parduotuvę, kad išpeštų daugiau informacijos.
Paaiškėjus, kad Palnosuose įsikūrusios automobilių remonto dirbtuvės, buvo kreiptasi į policijos komisariatą. Pareigūnai išaiškino ir nubaudė pažeidėją R. B., Palnosų kaimo gyventoją, jam skirta piniginė bauda.


Tenka griebtis įvairių priemonių

Vicemeras J. Siminkevičius pastebėjo, kad daugėja žmonių, kurie tvarko, tvarkingai rūšiuoja atliekas. Tačiau yra nemažai ir tokių, kuriuos to reikia mokyti, net griebiantis baudų ar kitokių priemonių. 
Šiais metais iš Aplinkos rėmimo specialiosios programos seniūnijoms buvo skirta penki tūkstančiai litų, kurie panaudoti atliekų rūšiavimo vietoms prie kapinių įrengti. Žmonės turi galimybę atskirai krauti žalienas, vainikus, kitas atliekas, tačiau, kaip pastebėjo vicemeras, čia atkeliauja ir buities daiktai – lovos, šaldytuvai, televizoriai ir kt.
Netvarkingi gyventojai netinkamas atliekas verčia ir prie vadinamųjų plėtros konteinerių, kurie pastatyti pakelėse, gyvenviečių viešosiose erdvėse. J. Siminkevičiaus teigimu, kad tos vietos netaptų neoficialiais sąvartynais, tekę kai kur atsisakyti plėtros konteinerių ar juos iškelti atokiau. Pavyzdžiui, taip nebeliko konteinerių prie Krakių įvažiavimo, Buknaičiuose prie mechaninių dirbtuvių, Reivyčiuose – kur mašinų sustojimo aikštelės.


Gresia nemažos baudos

Aktyviai į kovą su netvarkingais atliekų turėtojais yra įsijungęs ir Savivaldybės viešosios tvarkos skyrius. Jo vedėjas Rimantas Norbutas „Santarvę“ informavo, kad surašyta 119 protokolų dėl komunalinių atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimų. 
Pareigūnų akiratin dažniausiai patenka į konteinerius ar šalia jų dedantieji žalienas ar kitas netinkamas atliekas.
Pašnekovas priminė, kad už pakartotinį pažeidimą skiriamos baudos iki tūkstančio arba dviejų tūkstančių litų.

8 Atsakymai į “Gamtos teršėjas iš Palnosų išaiškintas ir nubaustas”

 1. nn parašė:

  Gerb. hm Jeigu jūs negyvenate ir buvote išvykusi į užsienį. tai atkreiptinas dėmesys i elektros skaitiklio parodymus per metus. Nežinau kaip Mažeikiuose. bet Tauragėje per metus jeigu nesunaudoji 180 kw. pateiki pažymą ir už šiukšles mokėti nereikia.

 2. lolas parašė:

  161 straipsnis. Miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas
  Savivaldybių tarybų patvirtintų miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas, taip pat miestų ir gyvenamųjų vietovių statinių tinkamos priežiūros taisyklių nesilaikymas –
  užtraukia įspėjimą arba baudą iki dviejų tūkstančių litų.
  Tai va. Įspėjimas arba bauda iki 2000. Kadangi aš nesu baustas, vadinasi mane sugavę man pasiūlys administracinį nurodymą, tai yra 10 litų baudą. Todėl rizika gauti 10 litų baudą yra pakankamai mažai, dėl ko ir toliau nerūšiuosiu :)

 3. to lolas parašė:

  tu nerūšiuoji, tai kodėl kaimuose žmonės turi rūšiuot ir išrūšiuotas šiukšles tempt kartais net keletą kilometrų į kaimelių centrus, nes tik ten testovi išrūšiavimo konteineriai?o tu lolai, net nesugebi į šalia stovinčius konteinerius išmest popieriaus ar stiklo. Ponai valdininkai, kodėl diskriminuojat kaimo žmones, kodėl tik juos tikrinate ar rūšiuoja (NORS SĄLYGŲ TAM NET NESUDAROT)?Mat toks kaip lolas daro ką norį, net sofą ištems prie konteinerių, o kaimo žmogus turės baudą mokėt, mat nerūšiavo, nenuvežė kokios plastmasės už kokių 3-10 km į kaimo centrą.

 4. hm parašė:

  as moku dukart uz siuksliu isvezima (sodas plius butas) nors ir uzsienyje buvau ir dviejuose vietose nesiukslinau,tai uz ka turiu moketi?Patys tractiniai lai rusiuojasi.Moketi turi gyventojai o ne butai ar namai ,Sakysite sunku sugaudyti?Tam yra begale priemoniu,

 5. lolas parašė:

  Kodėl aš turėčiau rūšiuoti? Kokia MAN iš to nauda? Mažesnis šiukšlių išvežimo mokestis? Ogi špyga taukuota. Moku lygiai tiek pat nepriklausomai nuo to rūšiuoju aš ar nerūšiuoju. Ir kol asmeniškai nepjusiu rūšiavimo teikiamos naudos mano namų ūkiui, tol ir nerūšiuosiu.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Kažkodėl prie miesto konteinerių tempiančių lovas, fotelius ir pan. niekas nebaudžia. Kada bus tikrinama, kaip rūšiuoja daugiabučių gyventojai? Net bambalių į šalia stovintį plastmasės konteinerį nesugeba įmest, o ką jau bekalbįt apie smulkias pakuotes.

 7. manau, parašė:

  kad kita syki tas zmogelis nebesivargins vezti atlieku i miesta, statyti maisus prie siuksliu kruvos, kaip matyti is nuotraukos. Juk dabar mieste tu siuksliu, sugrebtu lapu ne viena kruva! Jis paprasciausiai nuves jas i kokia arciausia pamiske, va ir visas jusu auklejimas.

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  KODĖL NEIŠKOT KLEMENIO ?? MIŠKĄ APIEŠKOKIT, KUIR TA JŪSŲ SUSTIPRINTA PAIEŠKA ???
  ŽUDIKAI DAR LAISVĖJE, GAL NET ŠALIA JŪSŲ, GAL KITAS BUS JŪSŲ SŪNUS…KOKIE JŪS ABEJINGI, O JŪSŲ POLIIJAI ŽIŪRIU NEĮDOMU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto