Garbės donoro ženkleliu apdovanota užventiškė – apie donorystės prasmę

Garbės donoro vardą ir tai patvirtinantį pažymėjimą gavo ir Užventėje gyvenanti Violeta Norbutienė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Nacionalinis kraujo centras puoselėja tradiciją kasmet pagerbti dosniausius Lietuvos kraujo donorus. Praėjusį penktadienį Vilniaus rotušėje vykusiame renginyje pagerbti keli šimtai donorų, kurių gerumas, dosnumas, neatlygintinai aukojant kraują, išgelbėjo ne vieną gyvybę.
Tradiciniu tapusiame renginyje kasmet suteikiamas Garbės donoro vardas. Tokį vardą ir tai patvirtinantį pažymėjimą gavo ir Užventėje gyvenanti Violeta Norbutienė.

Garbės donoro vardas kasmet suteikiamas žmonėms, kurie ne mažiau nei 40 kartų neatlygintinai davė kraujo ir ne mažiau nei 10 metų dalyvavo neatlygintinos donorystės veikloje.
Pirmą kartą Lietuvos Garbės donoro vardas žmonėms, aukojantiems savo kraują, buvo suteiktas prieš 11 metų. Dabar skaičiuojama, kad mūsų šalyje gyvena daugiau nei 500 šį garbingą vardą turinčių asmenų.
Šiųmetės apdovanojimų bei simbolinės padėkos šventės metu buvo apdovanoti 103 atsidavę, savo laiko negailintys ir prisidėję prie ne vienos gyvybės išgelbėjimo donorai.
Garbės donoro 2019 m. vardas atiteko dviem mūsų krašto atstovams, tačiau į apdovanojimų ceremoniją vyko tik V. Norbutienė.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto