Garbės piliečio vardas bus suteiktas Albertui Ruginiui

Redakcijos archyvo nuotr.

Šiemet Mažeikių miesto garbės piliečio vardas bus suteiktas Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus garbės pirmininkui Albertui Ruginiui.
Tokį sprendimą penktadienį vienbalsiai priėmė rajono Savivaldybės taryba.

Pasiūlytos keturios kandidatūros

Be A. Ruginio, šiemet komisijai, kuri atrinko ir vertino kandidatus Mažeikių miesto garbės piliečio vardui suteikti, buvo pateiktos dar trys kandidatūros: viena jų buvo atmesta iškart, kitos – Mažeikiuose gimusio poeto ir vertėjo Algimanto Mikutos bei verslininkės iš Norvegijos Inger Ellen Nicolaisen.
Komisijos pirmininkas Jonas Siminkevičius informavo, kad visos kandidatūros buvo pasiūlytos svarstyti Tarybos komitetams.
„Kad garbės pilietis turėtų tvirtą vertę, pasiūlėme atrinkti tik vieną kandidatūrą pagal Savivaldybės interneto svetainėje paskelbtą apklausą. Visų komitetų nariai vienbalsiai pritarė vienai kandidatūrai, kuri buvo pateikta rajono savivaldybės Tarybai“, – sakė J. Siminkevičius.

Balsavo daugiausiai respondentų

Balsavimą dėl Mažeikių miesto garbės piliečio rinkimų savo internetinėje svetainėje buvo paskelbusi ir rajono Savivaldybė: už A. Mikutą ir I. Nicolaisen balsavo vienodas skaičius svetainės lankytojų – 46, už A. Ruginį – 134.
A. Ruginio kandidatūrą Garbės piliečio vardui gauti pasiūlė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, o Mažeikių politinių kalinių ir tremtinių bendrijos narių vardu – jos pirmininkė Bronė Tautvydienė.
Mažeikių miesto garbės piliečio vardas A. Ruginiui bus suteiktas už rūpinimąsi išsaugoti Lietuvos laisvės gynėjų atminimą ir įamžinti rezistencijos kovas Mažeikių rajone.
Oficialiai Garbės piliečio vardas A. Ruginiui bus suteiktas Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

7 Atsakymai į “Garbės piliečio vardas bus suteiktas Albertui Ruginiui”

 1. zmogus parašė:

  kaip jums negeda rasyti zmogu zeidziancius komentarus? Na, visada atsiranda tokiu pavyduoliu…

 2. na parašė:

  gėda savivaldybei,kad taip įžuliai meluoja ,pažiūrėkit į balsavimą Nikolaisen balsus atidavėt ruginiui

 3. , parašė:

  gėda santarvei,kad trina ruginiui nepalankius komentarus,jis nevertas to apdovanojimo

 4. Pilietis parašė:

  Sveikinimai p. Ruginiui! Dziugu, jog Mazeikiu savivaldybeje yra pilietisku, tautiskai nusiteikusiu zmoniu, nusprendusiu si apdovanojima iteikt Tevyne ir jos gynejus gerbianciam zmogui.

 5. Pagarba parašė:

  Sveikinimai pagarbos vertam žmogui.Tikiuosi,kad apdovanojimą įteiks ne koks raudonsnukis koloborantas nomenklatūrininkas.

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Albertai,sveikinam-jaunystės draugai

 7. Skaitytoja parašė:

  dziaugiuosi, kad p. Albertui suteiktas Mazeikiu garbes piliecio vardas, nuosirdziai sveikinu ir linkiu kuo geriausios kloties!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto