Garbės piliečio vardas – Jonui Siminkevičiui

Redakcijos archyvo nuotrauka

Šiemet Vasario 16-ąją Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardas bus suteiktas ilgamečiam rajono savivaldos darbuotojui, buvusiam rajono Savivaldybės mero pavaduotojui, biomedicinos mokslų daktarui Jonui Siminkevičiui.

Renkamas tik vienas

Iš viso komisijai, svarstančiai rajono Savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo galimybes, buvo pasiūlyti keturi asmenys.
Be dr. J. Siminkevičiaus, kurį rekomendavo Seimo narys Kęstutis Bartkevičius, į siūlomų kandidatų sąrašą Mažeikių Rotary klubo siūlymu buvo įtrauktas ir šio klubo narys Vaclovas Radvilas.
Dar du kandidatai – Romanas Songaila ir Pranas Trakinis pasiūlyti jau įvykus komisijos posėdžiui, tad septynių narių komisijai, kuriai vadovauja Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė, teko rinktis antrą kartą.
„Senajame reglamente tie kandidatų pateikimo terminai nebuvo apibrėžti, tad apsidrausdami, kad dar kas ko nepasiūlytų, artimiausiai Tarybai siūlysime patvirtinti konkrečią datą iki kada kandidatūras galima siūlyti – tai būtų gruodžio 31-oji“, – kalbėjo I. Macijauskienė.
Kadangi yra nutarimas, kad metus galima rinkti tik vieną Garbės pilietį, tad juo ir išrinktas dr. J. Siminkevičius, už kurį pasisakė komisijos dauguma – penki jos nariai.

Yra septyni Garbės piliečiai

Rajono savivaldybės garbės piliečiui Savivaldybės meras įteikia specialų Rajono savivaldybės garbės piliečio ženklą – medalį, kuriame  atvaizduotas spalvotas Savivaldybės herbas ir įrašas „Mažeikių rajono savivaldybė. Garbės pilietis“, taip pat įteikiamas Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardo suteikimo pažymėjimas.
Iki šiol  Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio vardai buvo suteikti septyniems mažeikiškiams: pirmasis nusipelnęs šios nominacijos buvo Mažeikių ligoninės įkūrėjas daktaras Vladas Burba, praėjusiais metais šis vardas atiteko Lietuvos politinių kalinių sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus garbės pirmininkui Albertui Ruginiui.

14 Atsakymų į “Garbės piliečio vardas – Jonui Siminkevičiui”

 1. Spilva parašė:

  Doras zmogus,turtu nesusikrove,gyne kaimo zmones,biomedicinos mokslu daktaras…..ir visa gyvenima sedejo biurokrato kabinete?:) Visa gyvenima valge duona is biudzeto? Tai kur tokio asmens nuopelnai? Biomedicinos mokslu daktaras? O ka jis nuveike toje srityje? Ka jis sukure? Ka jis pagamino,kiek darbo vietu sukure? Absoliutus nulis. Ka jus zmones galvojate,ar buti tyliu biurokratu,nevogti,netureti turtu yra didziausios vertybes? O kas kurs ekonomika,kas kurs naujus produktus,darbo vietas,jei mokslu daktaras sedi biurokrato kabinete ir net kitu nemoko biomedicinos? Kokiame pasaulyje jus gyvenate uztarejai? Teisingai Einsteinas pries simtus metu sake,kad beribiai yra du dalykai,tai zmoniu naivumas ir Visata,del Visatos dar suabejociau. Vel rinkimai,vel rinksite gynejus,uztarejus,labdaros davejus,neturtingus ir vel keiksite juos,vel skusites gyvenimu:)

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Ko nervuojatės dėl žmogaus? Gal jis savo vietoj …Paskaitykime nuostatus….Svarbiausia- kur viešumas…(gal niekas nepasiūlys). Neskelbiama…kam reikia susiras… kada ir iki kada galima siūlyti ? Nėra. Nuostatuose nėra parašyta kad renkamas tik vienas pilietis( yra buvę ir 2)..Ar pilietis metuose renkamas tik vieną kartą?.Žodžiu ..aišku, kad neaišku. Nebent aišku tik patiems skyrėjams. Susigribo per vėlai, kad reikia numatyti terminą iki 12 mėn 31 d. Šaukštai po pietų. O kitų premijų nuostatai ?.. rašoma, kad laimėtojai Šatrijos Raganos ir krašto premijas gaus dar litais… Na va …

 3. užtarėjams parašė:

  nereika čia šūdo malt,kokie nuostabūs žmonės dirba savivaldybėje.Vagių gauja.Gal priminti,kiek kainavo antras pagal brangumą Lietuvoje Mažeikių auksinis šikinykas,treniruokliai,gatvių rekonstrukcija su kamščius sudarančiais niekam tikusiais šviesoforais? Kur dar tie,kurie dengia savivaliaujančius plėšikus zasrancą ir jurkų,šiukšlininkų armiją? jei kas daro gėdą Mažeikiams,tai tik ta nebaudžiamų vagių gauja.

 4. suo loja parašė:

  karavanas eina… taip ir su tais komentarais. Kažin ar bent vienas iš tų komentatorių tą žmogų pažįsta? Bepigu loti kaip šunims pamačius svetimą – nei jį pažįsta, nei ką. Kad tik aploti. Lojant reikėtų pamatyti, kad šis žmogus visada buvo savo vietoje, niekam niekada nekabinėjo akių, tiesiog dirbo savo darbą, nesusikrovė turtų, nepasistatė ištaigingų namų, niekada nesivažinėjo prašmatniais automobiliais. Jis visada gynė kaimo žmones, jiems padėjo, užtarė. Tik profanai ir kvailiai gali varyti tokius kvailus komentarus ant tokio puikaus žmogaus.
  Nedarykit gėdos Mažeikiams, pliotkininkai

 5. to skaitytoja parašė:

  ..Taktiškas, kultūringas ir inteligentiškas žmogus….Ar tai jau yra retenybe ir tokius reikia apdovanoti? Tokie turi buti visi,cia nera nuopelnas mieloji.

 6. skaitytoja parašė:

  Na mielieji, jeigu nepažįstate žmogaus ir nesate bendravę su juo, geriau nerašykite. Taktiškas, kultūringas ir inteligentiškas žmogus. SVEIKINU IŠ VISOS ŠIRDIES GERB. JONĄ SIMINKEVIČIŲ.

 7. Juozas parašė:

  Juk macijauskienė davė

 8. jotner parašė:

  kuom miestui nusipelnė šita raudonoji kommunistischen Schwein? tik keitė kailius ir prie visų valdžių laikėsi dantimis įsikabinusi lovio? jei ir nusipelnė,tai tik kartuvių.Kaip ir tie,kurie kažkada uoliai tarnavo maskvai.

 9. Komentatorius parašė:

  Kažin kelintą butelį begerdami raudonieji nusprendė, kad šiemet jam duos tą ženkliuką? Negi jau paskutinioji artėja ir norėjo suspėti?

 10. stagnacija parašė:

  37 METAI PRIE LOVIO!!!!!!!——-1945–1957 m. mokėsi Skiemonių vidurinėje mokykloje. 1957–1962 m. studijavo Lietuvos žemės ūkio akademijos Agronomijos fakultete, įgijo mokslinio agronomo specialybę. 1985 m. Lietuvos mokslo taryba suteikė biomedicinos mokslų daktaro vardą.

  1961–1966 m. Molėtų rajono Skudutiškio kolūkio valdybos pirmininkas, 1966–1979 m. Molėtų rajono gamybinės žemės ūkio valdybos viršininkas, Vykdomojo komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas, 1979–1985 m. Mažeikių rajono žemės ūkio valdybos viršininkas-Vykdomojo komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas, 1985–1989 m. Mažeikių rajono agropramoninio susivienijimo pirmininkas. 1990–1995 m. Mažeikių rajono valdytojas. 1995–2003 m. uždarosios akcinė bendrovės „Sikasta“ direktorius, patarėjas. 2003–2007 m. ir 2007–2011 m. Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojas visuomeniniais pagrindais.

  Lietuvos valstiečių partijos, Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjungos, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos narys.

  1995–1997 m., 2000–2003 m., 2003–2007 m., 2007–2011 m. ir nuo 2011 m. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys.

 11. gal parašė:

  vaskiniu figuru muzieju atidarykite arba mauzolieju:)) Kas per mastymas,seniau medaliais apsikabine vaiksciodavo,dabar vardais puosiasi. Vsi nori buti nusipelne,garbingi:)) O gal reiketu kazka nuveikti matomo,ikurt koki versla,uzdirbt pinigu ir juos panaudot visuomenes labui.Dabar svetimus pinigus surenka ir juos dalina kaip savo,o po to prisiima garbe:)) Klounu klounai.

 12. AS parašė:

  kA TIE NUKVAKE SENIAI ,BE PERDIMO VEIKIA BUDAMI VALDZIOJ

 13. mažeikietė parašė:

  Šis žmogus, tikrai nusipelnė šio garbės piliečio vardo, jis užsitarnavo sąžiningumu ,atsidavimu darbui,tai PAVYZDYS visiems.

 14. Mažeikietis parašė:

  Nu jo baigiasi jų valdymo laikai. Reikia paskubėti šiais metais vienam draugui, kitais gal spės ir draugą Stanislovą Giedraitį garbės piliečiu paskelbti.Bet juk nieko nuostabaus Mažeikiai visada vadinami raudonųjų miestu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto