Garbės piliečio vardas kaitina aistras

Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetas nepritarė siūlymui teikti Tarybai dvi kandidatūras Garbės piliečio vardui gauti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį vyksiančiame Tarybos posėdyje politikai turės apsispręsti, ar pritarti atrankos komisijos  siūlymui Mažeikių rajono garbės piliečio vardą suteikti mažeikiškiui Vaclovui Radvilui.
Komisijos ir apklausoje dalyvavusių mažeikiškių nuomonės išsiskyrė, tačiau į jas atsižvelgta nebuvo.
Komitetuose aptariant komisijos siūlymą, politikai taip pat išsakė nemažai pastabų. Kritikos strėlės nukreiptos ne į siūlomą įvertinti visuomenininką, bet į procedūras, atrankos kriterijus.

Pasiūlyti keturi kandidatai

„Santarvė“ jau rašė, kad paraiškas-pasiūlymus, kam suteikti praėjusių metų Mažeikių rajono garbės piliečio vardą, buvo galima teikti nuo 2016 metų spalio 20-osios iki gruodžio 31 dienos.
Kalvio Algirdo Stankaus kandidatūrą pateikė „Menų asociacija“, šiai kandidatūrai pritarė  visuomeninis judėjimas „Kitaip“. Buvusio bendrovės „Mažeikių vandenys“ direktoriaus, Lietuvos šaulių sąjungos Mažeikių šaulių kuopos vado, patriotinių renginių ir minėjimų organizatoriaus Prano Trakinio – politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyrius, 2015 metais šią kandidatūrą teikė ir Savivaldybės kultūros centras.
Buvusio Mažeikių kompresorių gamyklos direktoriaus, UAB „Ingman Vega“, UAB „Viguva“ vadovo, UAB „Balsių gojus“ įkūrėjo Vaclovo Radvilo kandidatūrą pasiūlė verslininkų asociacija. 2015 metais šią kandidatūrą teikė Mažeikių Rotary klubas, tačiau paraiška pateikta per vėlai ir nebuvo svarstyta.
Buvusį Mažeikių kultūros skyriaus vedėją ir Mažeikių rajono vykdomojo komiteto pirmininką Romaną Songailą tarp rajono garbės piliečių norėtų matyti rajono kultūros ir švietimo įstaigos.

Į gyventojų nuomonę neatsižvelgta

Mažeikių rajono savivaldybės garbės pilietis kasmet apdovanojamas Vasario 16-ąją. Jį iš pasiūlytų  kandidatūrų renka mero sudaryta atrankos komisija, tvirtina Savivaldybės taryba.
Septynių žmonių komisijai vadovauja mero pavaduotoja Irena Macijauskienė. Posėdyje, kuriame buvo svarstoma, kokią kandidatūrą siūlyti apdovanojimui, dalyvavo keturi komisijos nariai. Iš jų trys pasisakė už V. Radvilo kandidatūrą, vienas susilaikė.
Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šį kartą buvo atsiklausta gyventojų nuomonės. Už kandidatūras buvo galima balsuoti Savivaldybės interneto puslapyje. Savo nuomonę pareiškė 475 žmonės. Daugiausiai palaikančiųjų balsų sulaukė R. Songaila, tačiau komisija į gyventojų balsus neatsižvelgė.

Viešoje erdvėje – įvairūs vertinimai

Mažeikių garbės piliečio vardas suteikiamas už nuopelnus ir išskirtinį indėlį į Mažeikių rajono kultūrą, švietimą, sportą, mokslą, ekonomiką, socialinę raidą, visuomenės gyvenimą, krašto apsaugą ar kitas sritis.
Paskelbus komisijos sprendimą, kam nuspręsta siūlyti suteikti garbės piliečio vardą, viešoje erdvėje  pasirodė įvairių vertinimų. Apklausoje dalyvavę gyventojai liko nepatenkinti, kad nebuvo atsižvelgta į jų nuomonę.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

9 Atsakymai į “Garbės piliečio vardas kaitina aistras”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  …daug triūkšmo dėl nieko. Jeigu mes nesuprantame ar nežinome kas yra ko vertas ar nevertas. PILIEČIŲ Mažeikiuose daug…Kas iš to, pamanykit PILIETIS, na ir kas …buvę jau pamiršti, tenka išgirsti minint tik paskutinių žmonių šį titulą turinčių pavardes, o manyčiau, jeigu minime paminėkime visus, juk jų ne tiek daug turime. Tikimės, kad bent per ceremoniją bus pagarsinti ir nepamiršti , bent kartą metuose. Daugelio jų jau nėra mūsų tarpe. Nenorėčiau būti PILIEČIU per prievartą.

 2. jo parašė:

  savivaldybė teikia ką nori,o žmonių nuomonė jiems nesvarbi,kaip buvo skirta Ruginiui tai baisu ir pagalvoti,kaip jis elgiasi su savo ankstesne šeima,o štai bičai susirinko ir nutarė kad jis „GERIAUSIAS“

 3. Antosė parašė:

  Naujai „iškeptas“ mero patarėas Virg. Radvilas, galėtų patarti broliui Vac. Radvilui atsisakyti didžiai garbingo apdovanojimo

 4. Mkiškis parašė:

  Gaila, kad mažeikiškiai neturi pilnos informacijos apie pateiktus garbės piliečio nominacijos pretendentus, jų nežino ar užaugo ne tuo laikmečiu… Dabar visi spėlioja ką nuveikė tas ar anas?? Reikėtų išsamiau apibūdinti jų veiklas, darbus, išliekamąją vertę…mažiau bus klaustukų ir painiavos, nepamirškime istorijos. Dabar daugeliui tenka apie pateiktuosius spręsti iš aprašytų nuotrupų ir kelių sutrumpintų sakinių. Visi nori aiškumo, nors nuomonių įvairovė visada bus, ar šiemet ar kitais metais…

 5. Antanas parašė:

  Siūlau šiais metais Garbės piliečio vardo neteikti visai. Būtų garbinga ir teisinga.

 6. Vija parašė:

  Parašykite man ką tokio nuveikė R.Songaila Mažeikiams ??

 7. E.V. parašė:

  Nebeturit kuo užsiimti? Ieškokit būdų kaip sutvarkyti ištrupėjusį asfaltą daugiabučių kiemuose. Surado problemą – kaip išrinkti garbės pilietį. Ar jis bus ar ne, niekas nuo to nepasikeis. Jei jau renkatės, tai spręskit miesto ir rinkėjų problemas.

 8. jonis parašė:

  reikia skirti eiliniam runkeliui garbes piliecio nominacija, o ne mafijozams………………………

 9. Siūlymas parašė:

  Pasiūlymai labai aiškūs – kadangi kandidatūra kelia dideles aistras ir aiškiai juntamas didelės dalies (kalbėkim tiesiai, tikriausiai, kad ir daugumos) neigiamą nusistatymą, tai kandidatūros svarstymą reiktų atidėti kitiems metams. Ne atmesti, o atidėti. Nes akivaizdu, kad reikia išsamesnio kandidatūros svarstymo.

  Kitas siūlymas – aiškiai nuostatuose įsitvirtinti, kad apdovanojimas yra išskirtinis ir teikiamas kai yra ir visiškai aiškus bei palankus visuomenės palaikymas. Ir nėra PRIVALOMAI KASMETINIS.

  Pabaigai – nepamirškime, kad yra kasmetinės nominacijos, jose pilnai galime apdovanoti visus aktyvius mažeikiškius, nesvarbu ar jų veiklumas yra už praėjusius metus, ar už viso gyvenimo nuopelnus. Išnaudokim tai teisingiau ir nebebūs bereikalingų aistrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto