Garbingu apdovanojimu slaugytoja pasidalintų su bet kuria kolege

Slaugytoja Birutė Gustienė įsitikinusi, kad žmogui kartais užtenka ir malonaus apkabinimo. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Artėjant Tarptautinei slaugytojo dienai bendrovės „Psichikos sveikatos centras“ slaugytoja Birutė  Gustienė apdovanota nusipelniusio Lietuvos slaugytojo diplomu ir Garbės ženklu. Toks jos darbų, atliktų per keturiasdešimt metų, įvertinimas.
Apie garbingą apdovanojimą slaugytoja sakė nenujautusi, nes mano, kad kiekviena kolegė vienodai gerai dirba savo darbą – kitaip neįmanoma.

Pasuko sesers pėdomis

Mokydamasi Birutė lankė tautinių šokių būrelį, žaidė krepšinį, dainavo chore, bet baigusi Telšių rajono Luokės vidurinę mokyklą dėl savo tolesnio gyvenimo kelio jau buvo apsisprendusi. Ji išvyko mokytis į Šiaulių medicinos mokyklą, kur įgijo medicinos sesers specialybę. Tokį sprendimą nulėmė aštuoneriais metais vyresnė, dabar jau Anapilin išėjusi sesuo, kuri taip pat buvo pasirinkusi šį kilnų darbą.
„Sesuo mokėsi Panevėžio medicinos mokykloje, parvažiavusi pasakodavo apie savo darbą, tad net minties nebuvo tapti kažkuo kiti. Net žaisdavome ne kaip įprasta vaikams daktarais, o seselėmis – „vaistus“ leisdavau lėlėms“, – prisimena medikė.
Baigusi medicinos mokyklą sesuo pradėjo dirbti Pagėgiuose. Birutei ten nuvažiavus, į akis krito balti medikų drabužiai – buvę taip gražu. Kitokio pasirinkimo nebuvo ir dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių – anksti mirė tėtis, mama liko viena, tad sesuo dar prisidėdavo prie Birutės mokslų.
Mama, sulaukusi devyniasdešimt vienerių, ir šiuo metu gyvena Luokėje.

Taikstėsi su mirtimi

Pirmoji Birutės darbovietė – Vilniaus Antakalnio ligoninės širdies chirurgijos skyrius. Jame dirbo garsūs šios srities specialistai profesoriai Algimantas Marcinkevičius bei Vytautas Sirvydis.
Pirmus metus mergina dirbo tvarstomajame kabinete, paskui procedūriniame – čia tekdavo atlikti intraveninius dūrius, tad įgijo neįkainojamos patirties.
„Ten teko patirti ir pamatyti visko, kad bent kiek daugiau uždirbtum, tekdavo ir naktiniai budėjimai.  Baisiausia buvo, kai tekdavo išvežti mirusius pacientus, ypač vaikus, tokiame skyriuje tai dažnai pasitaikydavo, sunku priprasti“, – kalbėjo slaugytoja.

Plačiau skaitykite  šeštadienio laikraštyje.

One Reply to “Garbingu apdovanojimu slaugytoja pasidalintų su bet kuria kolege”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Sveikinimai! Stiprybės ir sveikatos jums,sesute.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto