Gatvėse daugėja keturkojų, viena iš priežasčių gali būti ir karantinas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių gyvūnų globos draugija pastebi: pastaruoju metu padaugėjo į gatvę išmetamų keturkojų gyvūnų. Viena iš priežasčių – nebeliko sanitarinės tarnybos, kuri rūpinosi beglobiais gyvūnais. Tačiau neatmetama ir kita priežastis – šiai situacijai įtakos turi koronaviruso grėsmė ir dėl to paskelbtas karantinas.

Nebeliko sanitarinės tarnybos

Mažeikių gyvūnų globos draugija šiuo metu yra priglaudusi 100 kačių ir 15 šunų. Draugijos savanorė Daiva Radzevičienė sakė, kad pasirūpinti didesniu gyvūnų skaičiumi nėra patalpų, o ir finansinės galimybės ribotos, gyvuojama tik padedant rėmėjams.
Moteris teigė didelio gyvūnų antplūdžio dėl karantino nepastebėjusi, tačiau žino, kad pastaruoju metu mieste ir kaimuose padaugėjo beglobių šunų.
„Anksčiau tokiais gyvūnais pasirūpindavo sanitarinė taryba „Kometa“. Savivaldybė su ja sutarties nesudarė, o kitos sanitarinės tarnybos tik ieškoma, gal dėl to susidarė tokia situacija. Žmonės, nebenorintys auginti savo keturkojų, neturi kam jų priduoti“, – svarstė „Santarvės“ pašnekovė.

Atsirado papildomų rūpesčių

Vis tik D. Radzevičienė neatmeta galimybės, kad karantinas gali būti viena priežasčių, dėl ko norima atsikratyti savo augintiniais. Kai kurie šeimininkai galbūt bus patikėję socialiniuose tinkluose paskleista žinia, kad Kinijoje nudvėsė koronavirusu sirgęs šuo, ir tokiu būdu siekia apsisaugoti save.
Yra žmonių, kurie šio viruso saugosi neišeidami iš namų, o daugiabučiame name auginamą šunį į lauką išvesti būtina. Jam reikia nupirkti ir maisto.
Be to, papildomi rūpesčiai atsiranda augintiniui susirgus, susižeidus. Tuo labiau kad artimiausios lūžius gydančios veterinarijos klinikos – tik Telšiuose ir Klaipėdoje. Karantino sąlygomis tokia „migracija“ nerekomenduotina.

Svarbios saugos priemonės

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento Mažeikių skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Virginijus Grigaliūnas, kalbėdamas su „Santarve“, pacitavo iš Europos Sąjungos institucijų gautą pranešimą, kuriame teigiama, kad naminiai gyvūnai ir gyvuliai neplatina koronaviruso.
„Nors Kinijoje gyvūnai buvo galimas pirminis infekcijos šaltinis, tačiau dabar pagrindinis koronaviruso perdavimo būdas yra žmonių tarpusavio ryšys. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad gyvūnai gali sirgti kitomis ligomis ir turėti mikrobų ar parazitų, dėl kurių žmonės gali susirgti. Todėl po kontakto su gyvūnu, tvarkius jo pašarą, tualetą, atliekas ar pan., būtina nusiplauti rankas. Reikėtų neleisti gyvūnams laižyti žmogaus veido, jų nebučiuoti, nesidalyti maistu“, – teigiama pranešime.
Veterinarijos gydytojas pats augina šunį. Jį į lauką veda tik su pavadėliu, stengdamasis jį apsaugoti nuo kontakto su kitais keturkojais, vaikšto nuošaliau kitų žmonių. Grįžęs iš lauko į namus, su muilu plauna ne tik savo rankas – augintinio pėdas taip pat nuplauna muiluotu vandeniu. 

One Reply to “Gatvėse daugėja keturkojų, viena iš priežasčių gali būti ir karantinas”

  1. PENKIOS MIRTYS šiandien nuo koronaviruso, daugiau skaitykite https://covirus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*