Gavai grąžą – tikrink pinigų kokybę

Ikiteisminių tyrimų dėl padirbtų pinigų mūsų rajone kasmet po truputį daugėja. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Padirbtų pinigų mūsų rajone ir toliau pasirodo apyvartoje – šiomis dienomis dėl to pradėti dar du ikiteisminiai tyrimai.


Vyksta devyni tyrimai 

Padirbti pinigai Mažeikių rajone pasirodė sausį – aptiktos kelios netikros kupiūros. Istorija tęsiasi ir vasarį – Mažeikių miesto parduotuvėse aptiktos dar dvi padirbtos kupiūros. 
Vasario pirmosios popietę netikras banknotas pasirodė Laisvės gatvėje esančioje maisto prekių parduotuvėje, kuri priklauso bendrovei „Mažeikių mėsinė“. Nenustatytas asmuo, atsiskaitydamas už prekes, padavė dvidešimties litų kupiūrą, kuri galimai yra netikra.
Pirmadienį netikras pinigas aptiktas M. Daukšos gatvėje esančiame „Maximos“ prekybos centre – mažeikiškė R. K. atsiskaitė už prekes galimai netikra penkiasdešimties litų kupiūra.
Mažeikiuose pasirodė įvairaus nominalo padirbtos kupiūros – policininkus pasiekė po vieną dešimtinę, dvidešimtinę, kelios penkiasdešimtinės, aptiktas ir padirbtas šimto litų vertės banknotas.
Nuo metų pradžios jau pradėti devyni ikiteisminiai tyrimai dėl netikrų pinigų pagaminimo, laikymo arba realizavimo.
Ikiteisminių tyrimų dėl padirbtų pinigų mūsų rajone kasmet po truputį daugėja – užpernai pradėti tik šeši ikiteisminiai tyrimai, o pernai jų jau buvo dvidešimt.


Klastotės – grubios 

Padirbtų pinigų jau reikia saugotis ne tik turgavietėse, kaip buvo teigiama anksčiau. Pastaruoju atveju mažeikiškė nurodė, kad netikra kupiūra jai buvo atmesta grąžos viename Žemaitijos gatvėje esančiame kioskelyje, kai atsiskaitydama už prekes ji pateikė dviejų šimtų litų banknotą. 
„Mus pasiekę padirbti pinigai yra grubiai suklastoti – blizganti apsauginė juostelė yra sukarpyta ir priklijuota ant spausdintuvu išspausdintų pinigų. Padirbtų banknotų kokybė taip pat prasta – spalvos neryškios, popierius neblizga, tad atidžiau patikrinus pinigus, klastotę galima atskirti plika akimi. Žmones raginame kruopščiau žiūrėti, kokius pinigus gauname grąžos, įsitikinti jų tikrumu“, – patarė rajono policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.
Kaip informavo policijos pareigūnai, paimti padirbti pinigai yra siunčiami ekspertizei. Nustačius, kad tai klastotės, jie yra sunaikinami. Nukentėjusieji kompensacijos už gautus netikrus pinigus gali tikėtis tik tada, kai bus nustatyti ir nuteisti jų gamyba įtariami asmenys. Tuomet nuostolius iš jų bus galima išieškoti civiline tvarka.
Už netikrų pinigų pagaminimą, laikymą ar realizavimą gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto