„Gazprom“ vadovas: toliau derėsimės dėl mažesnių dujų kainų

„Gazprom“ valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris (kairėje) ateina į susitikimą su Premjeru. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Lietuvai tiekiamų rusiškų gamtinių dujų kaina ateityje sumažės, tačiau tai tebėra derybų klausimas.


Kalbėta apie esminį kainų sumažinimą

„Gazprom“ vadovas Aleksejus Mileris teigia, kad dujų kainos Lietuvai mažės, tačiau tikslus nuolaidų dydis paaiškės po tolesnių derybų. 
„Šiandien mes fiksuojame, kad tarp „Gazprom“ ir Lietuvos Vyriausybės yra galimi kompleksiniai susitarimai visomis bendradarbiavimo kryptimis, mes dirbame su šiuo scenarijumi ir šiandien derybų metu buvo pasiektas esminis progresas. Prireiks dar tam tikro laiko deryboms baigti. Žinoma, Lietuvos vartotojams pats įdomiausias ir svarbiausias klausimas yra „Gazprom“ tiekiamų dujų kainų lygis, todėl aš noriu pasakyti, kad kompleksinio susitarimo visomis bendradarbiavimo kryptimis kontekste mes kalbame apie esminį kainų sumažinimą Lietuvos vartotojams“, – penktadienį po susitikimo su Premjeru Algirdu Butkevičiumi sakė A. Mileris.
Pasak „Gazprom“ vadovo, su Lietuva ateityje ketinama kalbėtis investicijų, tranzito ir komerciniais klausimais. 


Rusiškos dujos per metus Lietuvai kainuoja apie 2 mlrd. litų

Primename, kad „Gazprom“ spaudė Lietuvą metams atidėti naujai steigiamos bendrovės „Amber Grid“ turto atskyrimą nuo „Lietuvos dujų“ (šis atskyrimas užbaigtas rugpjūčio 1 d.), Lietuva turėjo bent iki kitų metų lapkričio įšaldyti teisminius procesus Lietuvos ir arbitražo teismuose, pratęsti ilgalaikę tiekimo sutartį iki 2020-ųjų.
Šiuo metu „Gazprom“ dujas Lietuvai parduoda po maždaug 500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų.
Skaičiuojama, kad, jei pavyktų susitarti dėl 20 proc. nuolaidos, Lietuva per metus sutaupytų apie 330 mln. JAV dolerių. Lietuva kasmet už rusiškas dujas išleisdavo apie 2 mlrd. litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto