Gedulo ir Vilties diena paminėta visame rajone

Jadvygos JAGMINIENĖS nuotr.

[nggallery id=641 template=caption]Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena – paminėta tiek Mažeikių mieste, tiek kaimiškose vietovėse.
Prisimindami ir pagerbdami tautos tremtį, likusius Sibiro platybėse lietuvius, rajono žmonės dalyvavo šv. Mišiose, minėjimuose, popietėse ir kituose renginiuose.

1941-ųjų metų birželio 14 dieną prasidėję masiniai Lietuvių trėmimai į Sibirą palietė neaplenkė ir  mūsų rajono. Ūkininkai, inteligentai, kiti pažangiai mąstantys žmonės iš rajono miestelių, kaimų buvo atvežami ar atvaromi į Mažeikių, Lūšės bei Laižuvos geležinkelio stotis, grūdami į gyvulinius vagonus ir vežami Rytų pusėn. Daugelis iš jų į savo gimtąsias vietas nesugrįžo.
Vieni pirmųjų Gedulo ir vilties dieną paminėjo tirkšliškiai. Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičo pagrindinės mokyklos administracija ir jaunųjų šaulių vadas Stasys Pauliukas surengė „Vilties žygį“ į J. Vitkaus-Kazimieraičo gimtinę – Ketūnus.

Plačiau apie Gedulo ir vilties dieną skaitykite rytojaus laikraščio numeryje.

2 Atsakymai į “Gedulo ir Vilties diena paminėta visame rajone”

  1. Tik nereikia musu gasdinti parašė:

    Esame normalus,possovietiniai zmones,bet kai reikia suremiame pecius ir kalnus nuverciame…

  2. ironija parašė:

    bet dabar šalį valdo tie išgamos,kurių tėvai tarnavo stalinui.Jie-brežnevo,černenkos,andropovo rėžimams.Jei ne Gorbačiovas,nebūtų reikėję ir kailio keisti.Jei lietuviai nebūtų bailių ir paklusnių veršių tauta,jie seniai būtų ant stulpų pakabinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto