Gedulo ir vilties dienos minėjimas Telšiuose

Birželio 14-ąją Telšiuose paminėta Gedulo ir vilties diena, 83-iosios trėmimų metinės. Geležinkelio stotyje, kartu ir prie paminklo tremties aukoms, skambėjo prisiminimai, giesmės, malda, uždegtos žvakės, padėta gėlių.

Renginio pradžioje buvę tremtiniai Regina, Aldona, Karolis ir Vincas pasidalijo savo išgyvenimais per kompoziciją „Po svetimu dangumi“, kurią režisavo R. Ūkelytė.
Prie paminklo tremties aukoms atminti, Telšių geležinkelio stoties prieigose, susirinko buvę tremtiniai, šauliai, gimnazistai, mokytojai ir daugelis kitų.

Telšių rajono savivaldybės meras Tomas Katkus ir Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios klebonas, prelatas dr. Juozas Šiurys tarė padėkos žodžius už tremtinių atminimo išsaugojimą. Jų žodžiai skambėjo kaip mūsų pareigos saugoti šią istoriją ir perduoti ją ateities kartoms priminimas.
Tremties dainas ir giesmes atliko Telšių kultūros centro politinių kalinių ir buvusių tremtinių choras „Tremties aidai“, vadovaujamas Mildos Ulkštinaitės. Choro nariai buvo pagerbti Lietuvos Respublikos Seimo narės Angelės Jakavonytės padėkos raštais už jų indėlį išlaikant tremtinių atminimą gyvą.
Po minėjimo Telšių Žemaitės gimnazijos istorijos mokytoja ir gidė Vilija Vaičiulienė pakvietė į ekskursiją „Tremties ženklai Telšiuose“.

Vakare Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už tremtinius. Po šv. Mišių prie paminklo „Trys kryžiai“ padėta gėlių, uždegtos žvakutės.
Renginio organizatorius – Telšių kultūros centras. Režisierė – Alina Gintalienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto