Gėlės – Telšių kultūros liudininkės

Telšių kultūros centro režisierės A. Gintalienė ir A. Miliauskienė.

Renovuotose Telšių kultūros centro patalpose šauniai įsikūrė ne tik darbuotojai – erdviuose kabinetuose jau rikiuojasi ir ilgamečiai augalai – Telšių kultūros liudininkai.

„Telšių ŽINIOS“ svečiuojasi kultūros centro režisierės Alinos Gintalienės darbo kabinete, kur ant jos stalo pūpso 34 metus kartu su Telšių kultūra augantis didžiulis kaktusas, o šalia – 25-metį švenčiantis sulapojęs pinigų medis.

Alina juokiasi, kad teko gerai pasukti galvą ir paplušėti apklausiant būrį žmonių, kol pavyko išsiaiškinti, kiek metų šiam kaktusui ir kas jį atnešė į kultūros centrą.

Kaktusui gerokai per trisdešimt.

Paaiškėjo, kad kaktuso šeimininkė – buvusi kultūros centro darbuotoja Rasa Urbonienė, kuri 1988 m. šį augalą atsinešė į darbą. Nors Rasa darbovietę ir pakeitė, tačiau jos kaktusas pasiliko kultūros centre.

Režisierė A. Gintalienė pasakojo, jog šis kaktusas daug matęs, išgyveno kraustymosi laikotarpius, kultūros centro reformas, ypač jis suvešėjo augdamas teatro patalpose, kur kultūros darbuotojai glaudėsi ilgus metus, kol vyko kultūros centro renovacija.

Aukštaūgis pinigų medis.

Dabar šis gražuolis įsitaisęs ant Alinos darbo stalo. Kultūros darbuotoja sakė, kad ypatingos priežiūros jam nereikia, kartais palaisto, ir tiek, jis, ko gero, taip veši nuo kultūros.

Kiekvieną pavasarį kaktusas pradžiugina smulkiais smėlio spalvos žiedeliais. Bandė kultūros darbuotojai auginti nugnybtas jo atžalas, tačiau nepavyko.

Alina negalinti atsistebėti kaktuso grožiu ir dydžiu: „Sunku suprasti, kas jam čia taip patinka, net neįsivaizduoju, ar per tiek metų vazone dar liko žemės. Persodinti jo niekas nesiryžta.“

Tame pačiame kabinete kaktusui draugiją palaiko dar vienas ilgametis kultūros centro augalas – pinigų medis. Jį prieš 25 metus dovanų gavo Telšių kultūros centro choras „Žemaičiai“. Taip šis augalas sėkmingai ir gyvena šalia kultūros.
Aurelija SERVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto